Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

تحریمها علیه روسیه و بحران بدهی های یونان، محور بحث رهبران اروپا

تحریمها علیه روسیه و بحران بدهی های یونان، محور بحث رهبران اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا تصمیم گرفتند تا تحریمها علیه روسیه را تا برقراری صلح پایدار در شرق اوکراین همچنان اجرا کنند. این تصمیم در اولین نشست

آگهی

رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا تصمیم گرفتند تا تحریمها علیه روسیه را تا برقراری صلح پایدار در شرق اوکراین همچنان اجرا کنند. این تصمیم در اولین نشست رهبران عضو اتحادیه اروپایی در بروکسل بدست آمد. به این ترتیب در صورت لزوم، تحریمها علیه روسیه تا پایان سال جاری میلادی همچنان برقرار خواهد بود.

بحث دیگری که در این نشست مطرح شد درباره اجرای طرح اتحادیه انرژی اروپایی بود. ژان کلود یونکر، رییس کمیسیون اروپایی، در این باره گفت: “تشکیل این اتحادیه ضروری است چرا که اروپا در سال نزدیک به چهارصد میلیارد یورو، یعنی روزانه بیش از یک میلیارد یورو برای انرژی اش از خارج اتحادیه تامین می کند و باید سعی کنیم اروپایی داشته باشیم که در زمینه انرژی کاملا مستقل از دیگر کشورها است.”

به جز بحران اوکراین و مساله اتحادیه انرژی اروپایی، گفتگوهایی مهمی هم درباره بحران یونان انجام گرفت. در این نشست تنها هفت تن از رهبران اروپایی حضور داشتند.

خبرنگار یورونیوز در بروکسل می گوید: “ نشست امروز که تنها هفت کشور مهم اروپایی درباره یونان گفتگو کردند، خشم دیگر کشورهای عضو اتحادیه را برانگیخت.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لایحه جنجالی «عامل کشور خارجی» در گرجستان قانون ‌شد؛ آرزوی پیوستن به اتحادیه اروپا چه می‌شود؟

نقش ایران و چین در تولید پهپاد برای روسیه؛ مسکو به کارگران ماهرِآفریقایی مونتاژ چقدر دستمزد می‌دهد؟

روایت رسانه آلمانی از احتمال قراردادن سپاه در فهرست تروریستی اتحادیه‌اروپا؛ آیامانع حقوقی برطرف شده؟