دیلما روسف: دولت با مطالبه مردم برزیل کاملا موافق است

دیلما روسف: دولت با مطالبه مردم برزیل کاملا موافق است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک روز پس از تظاهرات گسترده در برزیل، دادستانان این کشور، خزانه دار حزب حاکم «کارگران» و ۲۶ نفر دیگر را تحت پیگرد قانونی قرار دادند. بیش از یک میلیون

آگهی

یک روز پس از تظاهرات گسترده در برزیل، دادستانان این کشور، خزانه دار حزب حاکم «کارگران» و ۲۶ نفر دیگر را تحت پیگرد قانونی قرار دادند.

بیش از یک میلیون نفری که روز یکشنبه «سائوپائولو»،«ریودوژانیرو» و ده ها شهر دیگر برزیل در اعتراض به فساد مقامات دولتی به خیابان ها ریختند خواهان استیضاح رئیس جمهوری هستند.

دیلما روسف، رئیس جمهوری برزیل در واکنش به اعتراضات گفت:«همه ما در دولت با این مطالبه مردم کاملا موافقیم و با اتخاذ و تشدید اقدامات لازم برای ریشه کن کردن فساد عزمی صریح و راسخ داریم.»

معترضان می گویند مقامات حزب خانم روسف از محل قراردادهای شرکت نیمه دولتی نفت و گاز برزیل، پتروبراس، ده ها میلیون دلار رشوه دریافت کرده اند.

پالو بایا، یک تحلیل گر مسائل سیاسی می گوید:« اگر دولت و روسف به ناراضیانی که دیروز به خیابان ها ریختند و بخش بزرگی از جامعه بودند گوش نسپارند تظاهرات و نارضایتی ها بزرگتر و بیشتر خواهد شد.»

دادستانان از دادگاه عالی برزیل خواسته اند تا در مجموع از ۳۴ سیاستمدار و مقام دولتی از جمله روسای هر دو مجلس کنگره این کشور به اتهام رشوه خواری تحقیق بعمل آید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر خانواده ایتالیا: حمایت از فلسطینی‌ها راهپیمایی محو خشونت علیه زنان را خراب کرد

لیونل مسی هشتمین توپ طلا را از آن خود کرد؛ توپ طلای زنان هم به آیتانا بونماتی اسپانیایی رسید

یهودیان مخالف حملات اسرائیل به غزه در کنگره آمریکا: به نام ما جنگ نکنید