اسپانیا؛ کشف بقایای جسد سروانتس نویسنده دن کیشوت

اسپانیا؛ کشف بقایای جسد سروانتس نویسنده دن کیشوت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

باستان شناسان می گویند که موفق به کشف بقایای جسد سروانتس نویسنده مشهور اسپانیایی و خالق دن کیشوت، در کلیسای کوچکی در مادرید شده اند. نزیک به ۴۰۰ سال

آگهی

باستان شناسان می گویند که موفق به کشف بقایای جسد سروانتس نویسنده مشهور اسپانیایی و خالق دن کیشوت، در کلیسای کوچکی در مادرید شده اند.

نزیک به ۴۰۰ سال از مرگ این نویسنده افسانه ای ادبیات می گذرد و محققان می گویند که استخوان های سروانتس، همسرش و چند نفری که با آنها دفن شده اند را یافته اند.

فرانچسکو اتکسباریا، انسان شناس پزشکی قانونی می گوید: «بعد از بررسی تمام شواهد و اطلاعات تاریخی، باستان شناسی و انسان شناسی در اینباره، می توانیم بگوییم که مقداری از استخوان های میگل دو سروانتس را در صومعه قدیمی ترینیتاریاس یافته ایم…. انطباق های زیادی وجود دارد و هیچ گونه عدم تطابقی دیده نشده است.»

دن کیشوت در سال ۱۶۱۶ در سن ۶۸ سالگی فوت و در این صومه به خاک سپرده شد اما در جریان بازسازی این صومعه، تابوت او گم شد. تیمی از محققان با استفاده از اشعه مادون قرمز و اسکنرهای سه بعدی توانسته اند بقایای جسد سروانتس را در این دخمه کشف کنند. دانشمندان امیدوارند با تجزیه و تحلیل بیشتر و آزمایش دی ان ای بتوانند استخوان های سروانتس را از اجساد باقی افراد دفن شده در این محل، شناسایی کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس سابق دولت خودمختار کاتالونیای اسپانیا: در آستانه بازپس‌گیری کنترل منطقه هستیم

روبیالس در پرونده بوسه اجباری با خطر محکومیت به دو سال و نیم زندان روبرو است

همه چیز درباره ویزای دورکاری در اسپانیا؛ چرا طرح دولت مادرید چندان با استقبال مواجه نشد؟