گسترش اعتراضها در برزیل به سیاستهای دولت دیلما روسف

گسترش اعتراضها در برزیل به سیاستهای دولت دیلما روسف
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیش از یک میلیون نفر از معترضان به سیاستهای دولت دیلما روسف، رییس جمهوری برزیل روز یکشنبه در بیش از پنجاه شهر این کشور از جمله پایتخت و شهرهای

آگهی

بیش از یک میلیون نفر از معترضان به سیاستهای دولت دیلما روسف، رییس جمهوری برزیل روز یکشنبه در بیش از پنجاه شهر این کشور از جمله پایتخت و شهرهای «سائوپائولو» و «ریودوژانیرو» به خیابانها آمدند و ضمن انتقاد از فساد دولتمردان، خواهان استیضاح خانم روسف شدند.

یکی از معترضان می گوید: «این یک حرکت میهن پرستانه برای برقراری دموکراسی و عدالت در برزیل است. برای بیان اینکه ضروری است تا سیاستهای بهتری اجرا شود و تنها فکر کردن به فقر و فساد، شرم آور است.»

مشکلات اقتصادی و انتشار اخبار مربوط به رسوایی های شرکت نفتی پتروبراس برزیل، منجر به آن شده که انتقاد به دولت خانم روسف افزایش یابد.

در پرونده مربوط به رشوه خواری و رسوایی های سیاسی شرکت نفتی پتروبراس برزیل، اتهاماتی نیز متوجه حدود چهل نفر از سیاستمداران متحد با دیلما روسف شده است.

به گفته پلیس، تنها در منطقه کوپاکابانای رویدوژانیرو بیش از پانزده هزار نفر، و در پایتخت بیش از ۴۵ هزار نفر تجمع کرده بودند و خواهان انحلال دولت بودند.

منتقدان خانم روسف می گویند که کشور در آستانه رکود اقتصادی قرار گرفته و حتی گروهی از معترضان خواهان مداخله ارتش برای پایان دادن به ۱۲ سال حکومت حزب کارگر در این کشور بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر خانواده ایتالیا: حمایت از فلسطینی‌ها راهپیمایی محو خشونت علیه زنان را خراب کرد

لیونل مسی هشتمین توپ طلا را از آن خود کرد؛ توپ طلای زنان هم به آیتانا بونماتی اسپانیایی رسید

یهودیان مخالف حملات اسرائیل به غزه در کنگره آمریکا: به نام ما جنگ نکنید