Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انتقاد شدید از سیاست های سازمان ملل متحد در سوریه

انتقاد شدید از سیاست های سازمان ملل متحد در سوریه
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سال ۲۰۱۴ میلادی با ۷۶ هزار کشته مرگبارترین و بدترین سال برای غیرنظامیان در جنگ داخلی سوریه بوده است. بیش از ۲۰ بنیاد و سازمان خیریه و بشردوستانه با

آگهی

سال ۲۰۱۴ میلادی با ۷۶ هزار کشته مرگبارترین و بدترین سال برای غیرنظامیان در جنگ داخلی سوریه بوده است.

بیش از ۲۰ بنیاد و سازمان خیریه و بشردوستانه با انتشار ارقام و اطلاعات طی گزارشی، شورای امنیت سازمان ملل متحد را آماج انتقاد خود قرار داده اند.

بر اساس این گزارش، فقدان ارادۀ سیاسی و جمعی قدرت های بزرگ باعث ادامه جنگ و خون ریزی در سوریه شده است؛ جنگ داخلی رژیم سوریه و مخالفان که از دل آن پدیده ای به نام داعش سر بر آورده است.

انیل گورون، مشاور امور سوریه در بنیاد خیریه اوکسفام با تکیه بر یافته های این گزارش می گوید میزان و شمار کشتار، بمباران و گلوله باران و آوارگی افزایش و میزان کمکهای بشردوستانه در سوریه کاهش یافته است.

این گزارش با استناد به ارقام و آمار، سازمان ملل و قدرتهای بزرگ را به شکست در مهار بحران جنگ چهار ساله سوریه و رها کردن غیرنظامیان سوری به حال خود، متهم می کند.

در نتیجه جنگ داخلی چهار ساله سوریه بیش از ۲۰۰ هزار نفر کشته و حدود ۱۰ میلیون نفر یعنی تقریبا نیمی از جمعیت این کشور مجبور به ترک خانه و کاشانۀ خود شده اند.

تعداد کودکان نیازمند به کمک با جهشی ۳۱ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۳ میلادی به ۵.۶ میلیون نفر افزایش و شاخص امید به زندگی سوری ها به تنها ۲۰ سال تقلیل یافته است.

شاید تصاویری که این گزارش از نقاط نورانی سوریه در شب منتشر کرده گویای وضعیت تراژیک سوریه و سوری ها در چهار سال اخیر باشد.

این تصاویر ماهواره ای، سوریه را در تاریکی شب ۸۵ درصد تاریک تر از گذشته نشان می دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست شورای امنیت برای حمله مسکو به بیمارستان کودکان در اوکراین به ریاست روسیه:ما بودیم کسی زنده نبود

تنش آمریکا و متحدانش با تهران در نشست شورای امنیت؛ بیانیه قدرت‌های اروپایی علیه برنامه هسته‌ای ایران

افزایش «قشون نفرت‌پراکن» و «مزدوران سایبری»؛ دبیرکل سازمان ملل متحد هشدار داد