انتقاد شدید از سیاست های سازمان ملل متحد در سوریه

انتقاد شدید از سیاست های سازمان ملل متحد در سوریه
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سال ۲۰۱۴ میلادی با ۷۶ هزار کشته مرگبارترین و بدترین سال برای غیرنظامیان در جنگ داخلی سوریه بوده است. بیش از ۲۰ بنیاد و سازمان خیریه و بشردوستانه با

آگهی

سال ۲۰۱۴ میلادی با ۷۶ هزار کشته مرگبارترین و بدترین سال برای غیرنظامیان در جنگ داخلی سوریه بوده است.

بیش از ۲۰ بنیاد و سازمان خیریه و بشردوستانه با انتشار ارقام و اطلاعات طی گزارشی، شورای امنیت سازمان ملل متحد را آماج انتقاد خود قرار داده اند.

بر اساس این گزارش، فقدان ارادۀ سیاسی و جمعی قدرت های بزرگ باعث ادامه جنگ و خون ریزی در سوریه شده است؛ جنگ داخلی رژیم سوریه و مخالفان که از دل آن پدیده ای به نام داعش سر بر آورده است.

انیل گورون، مشاور امور سوریه در بنیاد خیریه اوکسفام با تکیه بر یافته های این گزارش می گوید میزان و شمار کشتار، بمباران و گلوله باران و آوارگی افزایش و میزان کمکهای بشردوستانه در سوریه کاهش یافته است.

این گزارش با استناد به ارقام و آمار، سازمان ملل و قدرتهای بزرگ را به شکست در مهار بحران جنگ چهار ساله سوریه و رها کردن غیرنظامیان سوری به حال خود، متهم می کند.

در نتیجه جنگ داخلی چهار ساله سوریه بیش از ۲۰۰ هزار نفر کشته و حدود ۱۰ میلیون نفر یعنی تقریبا نیمی از جمعیت این کشور مجبور به ترک خانه و کاشانۀ خود شده اند.

تعداد کودکان نیازمند به کمک با جهشی ۳۱ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۳ میلادی به ۵.۶ میلیون نفر افزایش و شاخص امید به زندگی سوری ها به تنها ۲۰ سال تقلیل یافته است.

شاید تصاویری که این گزارش از نقاط نورانی سوریه در شب منتشر کرده گویای وضعیت تراژیک سوریه و سوری ها در چهار سال اخیر باشد.

این تصاویر ماهواره ای، سوریه را در تاریکی شب ۸۵ درصد تاریک تر از گذشته نشان می دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه طرح تمدید ۹ ماهه دوره ارسال کمک‌های بشردوستانه فرامرزی به شمال غرب سوریه را وتو کرد

«جنگ ایران و اسرائیل» در نشست شورای امنیت؛ نماینده اسرائیل خواهان «تروریستی» خواندن سپاه پاسداران شد

تشکیلات خودگران فلسطین بار دیگر بطور رسمی خواستار عضویت کامل در سازمان ملل متحد شد