بحران سیاسی علیه دولت دیلما روسف همزمان با فساد مالی در برزیل

بحران سیاسی علیه دولت دیلما روسف همزمان با فساد مالی در برزیل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دیلما روسف، رئیس جمهوری برزیل در حالی خواهان سخت تر کردن سیاستهای ریاضت اقتصادی برای کمک به حل بحران موجود در این کشور شد که اعتراضها، بویژه از سوی

آگهی

دیلما روسف، رئیس جمهوری برزیل در حالی خواهان سخت تر کردن سیاستهای ریاضت اقتصادی برای کمک به حل بحران موجود در این کشور شد که اعتراضها، بویژه از سوی مخالفان دولت حاکم، علیه گسترش دایره فساد مالی در برزیل رو به افزایش است.

دادگاه عالی برزیل از آغاز رسیدگی به پرونده اتهام فساد مالی ۴۹ تن از جمله گروهی از معاونان سابق دولت از ۵ حزب که اغلب آنها به حزب حاکم دولت وابسته اند، در ارتباط با پرونده «پتروبراس» خبر داده است.

رئیس جمهوری برزیل پس از افشای فساد مالی شرکت نفتی «پتروبراس» اعلام کرد که دولت وی در حال تلاش برای مبارزه با مصونیت افراد از مجازات، در مورد این پرونده است.

همزمان با شدت گرفتن بحران اقتصادی در برزیل گروهی از فعالان سیاسی و اجتماعی در شبکه های توییتر و فیسبوک، مردم را به شرکت گسترده در راهپیمایی علیه رئیس جمهوری در روز ۱۵ مارس دعوت کرده اند.

اعتراضها علیه دولت، نسبت به پرداخت هزینه های بالا و افزایش مالیاتها از زمان برپایی جام جهانی سال ۲۰۱۴ فوتبال در ریودوژانیرو آغاز شده است. معترضان خواهان کناره گیری خانم روسف از قدرت هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران سیاسی در پرو؛ در پی یورش پلیس به خانه رئیس‌ جمهور شش وزیر استعفا کردند

دبیرکل سازمان ملل متحد: خطر تبدیل «حاکمیت قانون» به «حاکمیت بی‌قانونی» در جهان جدی است

پارلمان لبنان برای بار ششم در انتخاب رئیس جمهور ناکام ماند