اعتراض به کشته شدن مردی بی خانمان در لس آنجلس

اعتراض به کشته شدن مردی بی خانمان در لس آنجلس
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کشته شدن یک مرد بی خانمان در درگیری با پلیس لس آنجلس، خشم و نگرانی مدافعان حقوق شهروندی را در این شهر برانگیخته است. بر این اساس حدود دویست تن روز سه

آگهی

کشته شدن یک مرد بی خانمان در درگیری با پلیس لس آنجلس، خشم و نگرانی مدافعان حقوق شهروندی را در این شهر برانگیخته است. بر این اساس حدود دویست تن روز سه شنبه در منطقه فقیرنشین اسکید رو در لس آنجلس تظاهرات کردند.

یکی از سازمان دهندگان این اعتراض با تاکید بر ضرورت آموزش بیشتر پلیس می گوید: «ما به آموزش بیشتر برای سلامت روانی نیاز داریم. اگر این کار برای پلیس صورت نگیرد، لازم است که متخصصان این امر دوشا دوش پلیس باشند و در این صورت می توانیم موضوع را بررسی کنیم.»

درگیری پلیس با این مرد 39 ساله که تابعیت فرانسوی داشت روز یکشنبه روی داد. پلیس می گوید که او ضمن مقاومت، تلاش کرده بود تا یکی از افسران را خلع سلاح کند. مقتول به جرم سرقت از بانک، دارای سابقه کیفری بوده است.

از سوی دیگر وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که پلیس فرگوسن در ایالت میسوری عمدتا درگیر اقداماتی مبتنی بر نژادپرستی علیه سیاه پوستان بوده است. از ماه اوت سال گذشته میلادی و پس از کشته شدن مایکل براون، نوجوانی سیاهپوست توسط یک افسر پلیس، تحقیق درباره پلیس فرگوسن آغاز شد. نود و سه درصد آمار بازداشت ها در فرگوسن مربوط به آمریکایی های آفریقایی تبار است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارتش آمریکا مهمات توقیف شده ایران را به اوکراین می دهد

برنده جایزه نوبل شیمی ۲۰۲۳ در اولین امتحان دانشگاهی مردود شده بود

زلزله سیاسی در واشنگتن؛ برای نخستین بار در تاریخ آمریکا رئیس مجلس نمایندگان از سمت خود برکنار شد