جان کری پس از مذاکره با ظریف در سوئیس راهی عربستان شد

جان کری پس از مذاکره با ظریف در سوئیس راهی عربستان شد
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مذاکرات دو جانبه مقامات آمریکایی و ایرانی بر سر برنامه های هسته ای ایران روز چهارشنبه در سوئیس پایان یافت و از سرگیری آن به ۱۵ مارس، ۲۴ اسفند، موکول

آگهی

مذاکرات دو جانبه مقامات آمریکایی و ایرانی بر سر برنامه های هسته ای ایران روز چهارشنبه در سوئیس پایان یافت و از سرگیری آن به ۱۵ مارس، ۲۴ اسفند، موکول شد.

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا که پس از مذاکره با همتای ایرانی خود راهی عربستان سعودی شد گفت عوامل و سیاست های بیرونی باعث خارج شدن مذاکرات از مسیر دستیابی به توافق نخواهد شد.

محمد جواد ظریف هم همچون همتای آمریکایی اش در خصوص نتیجه مذاکرات جمله تکراری چند ماه اخیر دیپلمات های هر دو طرف را تکرار کرد و گفت پیشرفت هایی حاصل شد اما اختلافات و اتخاذ تصمیمات مهم و سخت باقی است.

اما آنچه که بیش از همه در رسانه های ایران و جهان بازتاب یافت سخنرانی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در کنگره آمریکا بود که انتقاد تهران و واشنگتن را در پی داشت.

مقامات و روزنامه های تهران به سخنان آقای نتانیاهو که توافق هسته ای با ایران را به مثابه دستیابی ایران به سلاح های هسته ای می خواند، تاختند.

روزنامه «جوان» نوشت «نتانیاهو خود را دوباره مسخره عالم کرد» و نانسی پلوسی، رهبر دموکرات ها در مجلس نمایندگان آمریکا هم سخنان آقای نتانیاهو در کنگره را توهین به «شعور آمریکا» خواند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یخچال‌های طبیعی سوئیس طی دو سال به اندازه ۳۰ سال ذوب شده‌اند

ژیان‌های رنگارنگ در سوئیس؛ خودرویی که پس از ۷۵ سال محبوب خیلی‌هاست

سپر آسمان اروپا؛ سوئیس نیز به ابتکار آلمان برای محافظت از اروپا می‌پیوندد