Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وداع با بوریس نمتسوف در مرکز ساخاروف مسکو

وداع با بوریس نمتسوف در مرکز ساخاروف مسکو
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مراسم وداع با بوریس نمتسوف، سیاستمدار مقتول روس در مرکز ساخاروف و با حضور جمع چشمگیری از هواداران وی برپا شد. علاوه بر اعضای خانواده و بستگان بوریس

آگهی

مراسم وداع با بوریس نمتسوف، سیاستمدار مقتول روس در مرکز ساخاروف و با حضور جمع چشمگیری از هواداران وی برپا شد.

علاوه بر اعضای خانواده و بستگان بوریس نمتسوف، همسر بوریس یلتسین، نخستین رئیس جمهوری روسیه پس از فروپاشی اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی و نیز سرگئی پریخودکو و آرکادی دِوُرکوویچ معاونان نخست وزیر نیز در این مراسم در مسکو شرکت کردند.

پس از سخنرانی تعدادی از چهره های سرشناش از جمله جان میجر، نخست وزیر پیشین بریتانیا بر سر جنازه بوریس نمتسوف،این جسد به گورستانی انتقال یافت که پیکر آنا پولیتکوفسکایا، روزنامه نگار روس نیز دفن شده است. وی نیز از منتقدان کرملین بود که در اکتبر سال 2006 میلادی به قتل رسید.

به دلیل اعمال محدودیت از سوی دولت روسیه در صدور ویزا، تعدادی از سیاستمداران اروپایی نتوانستند در این مراسم شرکت کنند. کاخ کرملین این محدودیت ها را در پی وضع تحریم های اقتصادی علیه فدراسیون روسیه اعمال می کند.

سیاستمدار مقتول، یکی از سرسخت ترین منتقدان دخالت روسیه در شرق اوکراین بود و همواره درباره فساد در نظام سیاسی این کشور افشاگری می کرد. بسیاری از مخالفان دولت ولادیمیر پوتین، این قتل را سیاسی و به دستور کرملین می دانند. مقامات روسیه می گویند که تحقیق درباره این قتل ادامه دارد و گزینه های احتمالی متفاوتی درخصوص انگیزه ارتکاب آن وجود دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دوست دختر نمتسوف به اوکراین بازگشت

حمله پهپادی اوکراین به بزرگترین پالایشگاه نفت روسیه در دریای سیاه

روسیه برای عقب راندن بمب‌افکن‌های آمریکایی از مرزهای خود جنگنده به پرواز درآورد