وداع با بوریس نمتسوف در مرکز ساخاروف مسکو

وداع با بوریس نمتسوف در مرکز ساخاروف مسکو
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مراسم وداع با بوریس نمتسوف، سیاستمدار مقتول روس در مرکز ساخاروف و با حضور جمع چشمگیری از هواداران وی برپا شد. علاوه بر اعضای خانواده و بستگان بوریس

آگهی

مراسم وداع با بوریس نمتسوف، سیاستمدار مقتول روس در مرکز ساخاروف و با حضور جمع چشمگیری از هواداران وی برپا شد.

علاوه بر اعضای خانواده و بستگان بوریس نمتسوف، همسر بوریس یلتسین، نخستین رئیس جمهوری روسیه پس از فروپاشی اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی و نیز سرگئی پریخودکو و آرکادی دِوُرکوویچ معاونان نخست وزیر نیز در این مراسم در مسکو شرکت کردند.

پس از سخنرانی تعدادی از چهره های سرشناش از جمله جان میجر، نخست وزیر پیشین بریتانیا بر سر جنازه بوریس نمتسوف،این جسد به گورستانی انتقال یافت که پیکر آنا پولیتکوفسکایا، روزنامه نگار روس نیز دفن شده است. وی نیز از منتقدان کرملین بود که در اکتبر سال 2006 میلادی به قتل رسید.

به دلیل اعمال محدودیت از سوی دولت روسیه در صدور ویزا، تعدادی از سیاستمداران اروپایی نتوانستند در این مراسم شرکت کنند. کاخ کرملین این محدودیت ها را در پی وضع تحریم های اقتصادی علیه فدراسیون روسیه اعمال می کند.

سیاستمدار مقتول، یکی از سرسخت ترین منتقدان دخالت روسیه در شرق اوکراین بود و همواره درباره فساد در نظام سیاسی این کشور افشاگری می کرد. بسیاری از مخالفان دولت ولادیمیر پوتین، این قتل را سیاسی و به دستور کرملین می دانند. مقامات روسیه می گویند که تحقیق درباره این قتل ادامه دارد و گزینه های احتمالی متفاوتی درخصوص انگیزه ارتکاب آن وجود دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دوست دختر نمتسوف به اوکراین بازگشت

اولین اظهار نظر پوتین بعد از حمله موشکی و پهپادی مستقیم ایران به اسرائيل

نگارش در پشت میله‌های زندان؛ کتاب خاطرات الکسی ناوالنی به زودی منتشر خواهد شد