Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

هزاران نفر در مراسم وداع با بوریس نمتسوف شرکت کردند

هزاران نفر در مراسم وداع با بوریس نمتسوف شرکت کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مرکز حقوق بشر ساخاروف در شهر مسکو روز سه شنبه مملو از جمعیتی بود که برای وداع با پیکر بوریس نمتسوف، سیاستمدار مخالف دولت ولادیمیر پوتین جمع شده

آگهی

مرکز حقوق بشر ساخاروف در شهر مسکو روز سه شنبه مملو از جمعیتی بود که برای وداع با پیکر بوریس نمتسوف، سیاستمدار مخالف دولت ولادیمیر پوتین جمع شده بودند.

نمتسوف ۵۵ ساله که در دوران زمامداری بوریس یلتسین، رییس جمهوری پیشین این کشور، معاون نخست وزیر بود، طی پانزده سال اخیر یکی از برجسته ترین مخالفان ولادیمیر پوتین محسوب می شد و سرانجام نیز شامگاه جمعه در نزدیکی کاخ کرملین به قتل رسید.

گروهی معتقدند این حادثه منجر خواهد شد که مخالفان دولت کرملین برای اعتراض به پا خیزند.

یکی از شهروندان روسیه که معلم است، می گوید: «مرگ او برای همه ما یک تراژدی است. دستکم به این دلیل که او یکی از افراد برجسته ای بود که به رهبری جنبش مردمانی می پرداخت که با سیاستهای پوتین موافق نبودند. به همین دلیل این اتفاق بسیار غم انگیز است.»

شهروندی دیگر می گوید: «مرگ او چشم ها را باز کرد و آنهایی را که قادر به فکر کردن هستند، بیدار کرد و به آنها نشان داد که این فساد و بی عدالتی پذیرفتنی نیست. ما باید مبارزه کنیم، خودمان را سازماندهی کنیم و این وضعیت را تغییر دهیم.»

سفیر ایالات متحده آمریکا و سفرای چندین کشور اروپایی در مراسم بزرگداشت این منتقد کرملین شرکت کردند.

تا کنون هیچ شخصی به عنوان مظنون این حمله دستگیر نشده است و کرملین نیز دو نفر از معاونان نخست وزیری دولت کنونی را برای شرکت در این مراسم فرستاده بود.

در پایان روز سه شنبه، پیکر بوریس نمتسوف در گورستانی در غرب مسکو به خاک سپرده شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دوست دختر نمتسوف به اوکراین بازگشت

گروگانگیری داعش در روستوف؛ نیروهای ویژه روسیه در پی درگیری مرگبار زندانبانان را آزاد کردند

آمریکا ممنوعیت ارائه تسلیحات به گردان آزوف را لغو کرد