Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

انتخابات پارلمانی مصر به تعویق افتاد

انتخابات پارلمانی مصر به تعویق افتاد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادگاه اداری قاهره روز سه شنبه اعلام کرد انتخابات پارلمانی این کشور بار دیگر به تعویق خواهد افتاد. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که یکشنبه گذشته دادگاه

آگهی

دادگاه اداری قاهره روز سه شنبه اعلام کرد انتخابات پارلمانی این کشور بار دیگر به تعویق خواهد افتاد.

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که یکشنبه گذشته دادگاه عالی قانون اساسی مصر، اصل سوم قانون انتخابات این کشور در زمینه حوزه های انتخاباتی را مغایر با قانون اساسی شناخت و برگزاری انتخابات دو مرحله ای این کشور را با قوانین کنونی امکان پذیر ندانست.

قرار بود انتخابات پارلمانی در اوایل فروردین برگزار شود اما اکنون باید یک بار دیگر در قوانین اصلاحات انجام شود و دوباره از نامزدهای این پست نام نویسی شود.

یکی از ساکنان قاهره می گوید: «این تصمیم در راستای منافع عمومی نیست و مانعی برای اجرای نقشه راه است. فکر می کنم که انتخابات دوباره به تعویق بیفتد. این تصمیم مانع اجرای سرمایه گذاری هاست و بر دیگر تصمیماتی که در کشور گرفته می شود نیز تاثیر می گذارد.»

اما شهروند دیگری می گوید: «این طبیعی است، آنها باید به اعتبار موضوعات قانونی که در دادگاه مطرح می شود توجه کنند. انتخابات برگزار خواهد شد، مشکلی نخواهد بود. حتی اگر آن را یک ماه دیگر نیز به تعویق بیندازند، هیچ مشکلی بوجود نخواهد آمد، زیرا مدت زیادی است که ما منتظر برگزاری آن هستیم.»

کشور مصر از سال ۲۰۱۲ میلادی پارلمان ندارد. در این سال اسلامگرایان اکثریت کرسی های پارلم
ان را در اختیار گرفتند و پارلمان منحل شد.

محمد شیخ ابراهیم، خبرنگار یورونیوز در قاهره می گوید: «گروهی معتقدند که به تعویق افتادن انتخابات، علت سیاسی دارد و برای داشتن کنترل مطلق بر قدرت انجام می شود. در حالیکه به نظر گروهی دیگر، این کار یک فرصت خوب برای جلوگیری از ایجاد مشکلات قانونی در آینده است. مشکلاتی که ممکن است منجر به انحلال دوباره مجلس و برگزاری یک انتخابات دیگر شود؛ یعنی چیزی که فعالیتهای سیاسی و اقتصادی در مصر را مختل می کند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجتبی خامنه‌ای و بحران جانشینی؛ جمهوری اسلامی با مرگ ابراهیم رئیسی به چه سمتی خواهد رفت؟

بحران سیاسی در پرو؛ در پی یورش پلیس به خانه رئیس‌ جمهور شش وزیر استعفا کردند

انتحابات روسیه؛ پوتین از مردم خواست در دوران «سخت» کنونی برای کشورشان رأی بدهند