امیدواری ها به پایان جنگ سی ساله پس از انتشار پیام اوجالان

امیدواری ها به پایان جنگ سی ساله پس از انتشار پیام اوجالان
نگارش از Sharam Akhavan
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

عبدالله اوجالان، رهبر حزب کارگران کردستان ترکیه، موسوم به پ. ک. ک از طرفداران خود خواست با اتخاذ تصمیمی تاریخی به سی سال مبارزه مسلحانه در این کشور

عبدالله اوجالان، رهبر حزب کارگران کردستان ترکیه، موسوم به پ. ک. ک از طرفداران خود خواست با اتخاذ تصمیمی تاریخی به سی سال مبارزه مسلحانه در این کشور خاتمه دهند.

آگهی

آقای اوجلان که در ترکیه زندانی است، در بیانیه ای که توسط یکی از اعضای حزب «دموکراتیک خلق های ترکیه»، حزب طرفدار کردهای پ. ک. ک خوانده شد، خواستار روی آوردن به مبارزه سیاسی و دستیابی به راه حلی دموکراتیک شد.

وی همچنین از حزب خود خواست در بهار امسال یک کنگره صلح برگزار کند.

رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه با استقبال از این تصمیم، آن را اقدامی “بسیار مهم” خواند اما هشدار داد که مسئله مهم اجرای آن است.

اهالی دیاربکر بزرگترین شهر کردستان ترکیه امیدوارند که دو طرف سرانجام به توافق دست پیدا کنند.

یکی از آنها گفت: «ما از انتشار این بیانیه بسیار خوشحال هستیم. خلع سلاح باید در این مرحله انجام شود. چهل سال است که خونریزی ها ادامه دارد. دیگر کافیست. مردم صلح می خواهند.»

مرد دیگری گفت: «من باور دارم که هر دو طرف صادق هستند. امیدوارم که سلاحهایشان را زمین بگذارند.»

و شهروند سومی افزود: «خیلی خوب است اگر اسلحه ها را کنار بگذارند. در این صورت صلح غالب می شود و همه در آرامش زندگی خواهند کرد و فرصت های شغلی ایجاد می شود.»

در درگیری های مسلحانه میان ارتش و شبه نظامیان کُرد، تا کنون بیش از چهل هزار نفر که اغلب کُرد هستند جان خود را از دست داده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بلندپروازی هواپیمایی ترکیه؛ غذا با ستارهٔ میشلن، و تربیت خلبان برای دنیا

تصاویری از ویرانی‌های زلزله ترکیه؛ «همه ساکت، شاید آوایی خفیف از زیر آوار شنید»

تصاویر هوایی از ویرانی‌های انطاکیه ترکیه