Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نخستین روز بدون درگیری در اوکراین از زمان اعلام آتش بس

نخستین روز بدون درگیری در اوکراین از زمان اعلام آتش بس
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با گذشت حدود ۱۰ روز از توافق آتش بس در اوکراین روز چهارشنبه تنها روزی بود که گزارشی مبنی بر درگیری میان جدایی طلبان هوادار روسیه و نیروهای ارتش

آگهی

با گذشت حدود ۱۰ روز از توافق آتش بس در اوکراین روز چهارشنبه تنها روزی بود که گزارشی مبنی بر درگیری میان جدایی طلبان هوادار روسیه و نیروهای ارتش اوکراین ارایه نشده است.

سرجیو کانتونه، خبرنگار یورونیوز در اوکراین به جمع نیروهای نظامی مستقر در خط مقدم در نزدیکی شهر پیسکی پیوسته و با آنها درباره وقایع روزهای گذشته گفت و گو کرده است. شهر پیسکی در فاصله ۴ کیلومتری فرودگاه شهر دونتسک واقع شده است.

او می گوید: «ما در چند صد متری شهر پیسکی هستیم . اینجا منطقه ای کلیدی میان دو طرف است، تیراندازها در جاهای مشخص خود همچنان مستقر هستند و به نظر می رسد اینجا کسی به آتش بس اعتقادی ندارد.»

نظامیان حاضر در این منطقه آرام اما آماده مقابله هستند.

یکی از سربازان می گوید: «درباره چه آتش بسی صحبت می کنید؟ در مدت زمانی که آتش بس اعلام شده ما حدود ۳۰۰ مجروح داشته ایم. عمدتا شاهد تیراندازی از سوی طرف مقابل و با استفاده از سلاح های سنگین هستیم. جنگ همچنان ادامه دارد. ممکن است به نظر کی یف آتش بس صورت گرفته باشد اما نه برای ما.»

دولت کی یف اعلام کرده تا زمانی که مطمئن نشود جدایی طلبان در پی حمله به دیگر شهرها نیستند، تجهیزات سنگین خود را از منطقه خارج نمی کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه: گروهی خواستار شکستن توافق صلح در اوکراین هستند

گفتگو با رئیس پارلمان اوکراین

چرا روسیه در حمله به شهرهای اوکراین از بمب‌های قدیمی ارتقا یافته استفاده می‌کند؟