رقابتهای فوتبال لیگ یونان یک هفته معلق شد

رقابتهای فوتبال لیگ یونان یک هفته معلق شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خشونت های شهرآورد آتن بین تیمهای پانایتینایکوس و المپیاکوس، دولت یونان را بر آن داشت تا رقابتهای فوتبال دسته یک این کشور را دستکم یک هفته به حالت

آگهی

خشونت های شهرآورد آتن بین تیمهای پانایتینایکوس و المپیاکوس، دولت یونان را بر آن داشت تا رقابتهای فوتبال دسته یک این کشور را دستکم یک هفته به حالت تعلیق درآورد. چهارشنبه آینده بر سر تمدید تعلیق یا از سر گیری مجدد بازیها تصمیم گیری خواهد شد.

استاوروس کونتونیس، قائم مقام وزیر ورزش یونان در دفاع از این تصمیم دولت چپگرای کشورش که عزم خود را برای پایان دادن به خشونت های بازیهای فوتبال جمع کرده، گفت:«با توجه به اتفاقاتی که در ورزشگاه الکساندراس شاهدش بودیم، بیشتر شبیه معجزه است که کسی کشته نشده. اما با توجه به حواشی ای که در جریان نشست مقامات برگزار کننده پیش آمد، جو تیره و تار تر شد.»

با ورود هواداران تیم میزبان درون زمین چمن، بازی با 15 دقیقه تاخیر برگزار شد. البته این تمام ماجرا نبود، پرتاب مواد آتش زا و تخریب صندلی های ورزشگاه هم در ادامه موجب وقفه های متعددی در این بازی شد، بازی که در نهایت پانایتینایکوسی ها 2 بر1 در آن به پیروزی رسیدند.

یانیس کاراگیورگاس، خبرنگار یورونیوز در آتن می گوید: «ورزشگاههای فوتبال در یونان که باید قاعدتا مکانی برای تفریح و سرگرمی باشند تبدیل به مکانی برای خشونت ورزی شده اند. عدم قطعیت و مصونیت از مجازات برای هواداران تیمهای بزرگ، فوتبال یونان را تا حد صفر تنزل داده است. در چنین شرایطی است که مسئولان از عزم خود برای اتخاذ تصمیمات سفت و سخت خبر می دهند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وثیقه یک میلیون یورویی برای دنی آلوز؛ ستاره سابق بارسلونا از زندان خارج می‌شود

دربی کسل‌کننده تهران باز هم صفر صفر شد؛ پرسپولیس و استقلال به تساوی رضایت دادند

شهرآورد ۱۰۳ تهران؛ پرسپولیس به قهرمانی امیدوار می‌شود یا استقلال راه خود را جدا می‌کند؟