بازداشت پلیس متهم به قتل یک نوجوان در ونزوئلا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
بازداشت پلیس متهم به قتل یک نوجوان در ونزوئلا

افسر پلیس متهم به شلیک به سوی نوجوانی ۱۴ساله در ونزوئلا بازداشت شد.

این نوجوان روز سه شنبه در جریان تظاهرات ضد دولتی در شهر سن کریستوبال، واقع در غرب ونزوئلا به ضرب گلوله جان باخت. کارمن ملندز، وزیر کشور اصابت گلوله ای پلاستیکی را به پشت گردن این نوجوان دلیل مرگ وی عنوان کرده است.

نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا در واکنش به کشته شدن این نوجوان گفت: «این قتل را محکوم می کنم. من در تیرینیداد بودم و به محضی که شنیدم دستور دادم تا تحقیق شود و مسوولان آن دستگیر شوند و این کار هم انجام شد. آنان زندانی شده اند.»

یکی از شاهدان عینی که تلاش کرده بود تا به نوجوان مجروح کمک کند، می گوید: «انصاف نیست. هنوز اثر برخورد پلیس روی بازویم باقی است. پلیس نمی خواست این کودک را نگه دارم؛ این درست نیست. برای اینکه پس از اینکه به سویم شلیک کردند، خواستند او را از من بگیرند. من پافشاری کردم، چون آن ها نمی خواستند اثری به جا بگذارند.»

دولت ونزوئلا ماه میلادی گذشته برای مقابله با اعتراض های خیابانی تصمیم به تغییر قانون درخصوص استفاده ضابطان قضایی از سلاح گرم کرد.

در پی بحران اقتصادی و افزایش سرکوب مخالفان سیاسی، تنش در ونزوئلا بالا گرفته است. شهردار کاراکاس که از مخالفان دولت است هفته گذشته بازداشت شد و حادثه اخیر نیز در حالی است که سال گذشته بیش از ۴۰ تن در تظاهراتی گسترده کشته شدند.