Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پرواز پهباد بر فراز پاریس برای دومین شب متوالی

پرواز پهباد بر فراز پاریس برای دومین شب متوالی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پاریس برای دومین شب متوالی شاهد پرواز پهباد بر فراز برخی از مناطق حساس این شهر بود. نخستین بار دوشنبه شب دست کم ۵ پهباد در آسمان پاریس دیده شد. این

آگهی

پاریس برای دومین شب متوالی شاهد پرواز پهباد بر فراز برخی از مناطق حساس این شهر بود.

نخستین بار دوشنبه شب دست کم ۵ پهباد در آسمان پاریس دیده شد. این هواپیماهای بدون سرنشین بر فراز سفارت ایالات متحده آمریکا، برج ایفل و کاخ الیزه دیده شدند. سه شب نیز پرواز سه هواپیمای کوچک بدون سرنشین گزارش شد.

ژان مارک تانگی، روزنامه نگار و کارشناس مسائل نظامی می گوید: «آنچه که ما نمی دانیم این است که این پهبادها ۵ فروند بوده اند یا اینکه یک پهباد در پنج منطقه دیده شده است. اگر در مناطق مرکزی بوده باشد ممکن است کسی از پشت پنجره این پهبادها را هدایت کرده باشد و مجبور به جا به جایی نبوده است. بنابراین امروز مساله اصلی این است که مناطق هدایت این پهبادها شناسایی شود.»

پلیس در ماموریت شبانه خود برای شناسایی هدایت کنندگان این پهباد ها ناموفق بوده است. هرگونه پرواز شبانه در مرکز پاریس ممنوع است و برای پرواز در ارتفاع پائین نیز باید مجوز صادر شود.

امانوئل دو مِستر، کارشناس فدراسیون پهبادهای شهری می گوید: «اینها وسایلی هستند که ۵۰۰ گرم تا یک کیلوگرم وزن دارند و حداکثر صدها گرم را می توانند با خود حمل کنند. از این وسایل برای عکسبرداری یا فیلمبرداری استفاده می شود و نمی توانند تجهیزات خطرناک حمل کنند.»

گروهی متشکل از ۱۰ کارشناس درباره پرواز شبانه این پهبادها در پاریس تحقیق می کنند. احتمال استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای ورود به مراکز صنعتی حساس مانند تاسیسات اتمی نگرانی برخی را برانگیخته است. دولت فرانسه از مصرف کنندگان انرژی اتمی برای تامین برق این کشور است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرواز پهپادهای ناشناس بر فراز پاریس

حکم بی‌سابقه دادگاه فرانسه: «همه زنان افغان» می‌توانند از حق پناهندگی بهره‌مند شوند

زنانه‌ترین ارتش‌های جهان کدامند؟