نشست پاریس و گفتگوها در راستای تامین صلح در شرق اوکراین

نشست پاریس و گفتگوها در راستای تامین صلح در شرق اوکراین
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزرای خارجه روسیه، اوکراین، آلمان و فرانسه در نشستی شرکت کردند که محور اصلی گفتگوها اجرای آتش بس و تامین صلح در شرق اوکراین بود. برگزاری این نشست در

آگهی

وزرای خارجه روسیه، اوکراین، آلمان و فرانسه در نشستی شرکت کردند که محور اصلی گفتگوها اجرای آتش بس و تامین صلح در شرق اوکراین بود.

برگزاری این نشست در حالی صورت می گیرد که درگیریها در شرق اوکراین میان جدایی طلبان هوادار روسیه و نظامیان اوکراینی همچنان ادامه دارد و قربانی می گیرد.

لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه، پس از این نشست گفت: “ما خواستار تقویت سازمان همکاری و امنیت اروپا هستیم. می خواهیم که طرفین درگیر با این سازمان همکاری لازم و کافی را داشته باشند. باید زمینه ها برای اجرای وظیفه اصلی این سازمان، یعنی نظارت بر تامین صلح در شرق اوکراین کاملا فراهم شوند.”

فرانک والتر اشتاین مایر، وزیر خارجه آلمان هم به خبرنگاران گفت: “اگر قرار است سلاحهای سنگین جمع آوری شوند باید ابتدا درگیریها و تنشها خاتمه پیدا کنند و به آتش بس احترام گذاشته شود. این موضوع گام مهمی برای تامین صلح در منطقه خواهد بود و باعث می شود طرفین درگیری با اعتماد به یکدیگر به مفاد صلح مینسک احترام بگذارند.”

طبق مفاد توافقنامه مینسک که در دوازدهم فوریه بین طرفین درگیری بدست آمد، قرار شده منطقه ای حائل در مرز روسیه و اوکراین ایجاد شود. سازمان همکاری و امنیت اروپا، به عنوان نهادی اروپایی وظیفه اصلی نظارت بر تامین صلح در این منطقه را عهده دار خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماکرون: اظهارات روسیه درباره نقش فرانسه یا اوکراین در حمله به سالن کنسرت مسکو مسخره است

انتشار عکس‌های امانوئل ماکرون در گرماگرم رجزخوانی‌ها برای روسیه واکنش‌برانگیز شد؛ انتقادها به چیست؟

ماکرون: گزینه حضور نظامی غرب در اوکراین فعلا مطرح نیست