افزایش تدابیر امنیتی در مراکز خرید پاریس در پی تهدید الشباب

افزایش تدابیر امنیتی در مراکز خرید پاریس در پی تهدید الشباب
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اقدامات امنیتی در مراکز خرید «کتر تان» و «فروم دِ هال» پاریس روز دوشنبه، یعنی صبح روز بعد از تهدیدهای جدید گروه سومالیایی الشباب علیه مراکز خرید

آگهی

اقدامات امنیتی در مراکز خرید «کتر تان» و «فروم دِ هال» پاریس روز دوشنبه، یعنی صبح روز بعد از تهدیدهای جدید گروه سومالیایی الشباب علیه مراکز خرید کشورهای غربی، افزایش یافت.

نیکلا کزوبِک، مدیر مرکز خرید «کتر تان» گفت: «ما از امروز صبح اقدامات ویژه ای را آغاز کرده ایم. یعنی به علاوه بر طرح هشدار امنیتی «ویژیپیرات» که از چند هفته پیش به اجرا درآمده، ما هم اقدامات امنیت خودمان را تقویت کرده ایم، از جمله با نظارت تصویری و همکاری بیشتر برای تبادل اطلاعات با پلیس.»

هر سال بیش از ۴۶ میلیون نفر از مرکز خرید «کتر تان» در محله «لادفانس» پاریس بازدید می کنند.

یک زن که از این مرکز، خرید می کند گفت: «ما بیشتر مراقب هستیم اما نباید اجازه دهیم این مسائل نحوه زندگی کردنمان را تغییر دهد. باید به زندگی ادامه داد. ما در خانه مان هم ممکن است بمیریم. با این حال ترس را داریم.»

در ویدیویی که الشباب منتشر کرده، یکی از اعضای این گروه با صورت کاملا پوشیده و با لهجه بریتانیایی خواستار حمله به مراکز خرید غربی بویژه در آمریکا، کانادا، فرانسه و بریتانیا و یا آنهایی که به یهودیان تعلق دارند می شود.

در سال ۲۰۱۳ میلادی، حمله اسلامگرایان الشباب به مرکز خرید ویستگیت در نایروبی منجر به مرگ ۶۷ نفر شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکایت از ۳ مقام امنیتی جمهوری اسلامی در فرانسه به اتهام «تهدید به مرگ» ثبت شد

وزیر کشور فرانسه: «تروریسم اسلام‌گرای سنی» اصلی‌ترین خطر برای اروپاست

مایکروسافت: ایران پشت حمله هکرها به وبسایت شارلی ابدو است