«شرق ماریوپول شاهد حملات توپخانه ای است»

«شرق ماریوپول شاهد حملات توپخانه ای است»
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

توافق آتش بس در شرق اوکراین که هفته گذشته در مینسک امضا شد همچنان نقض می شود. ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا، ماموریت نظارت بر آتش بس میان طرف

آگهی

توافق آتش بس در شرق اوکراین که هفته گذشته در مینسک امضا شد همچنان نقض می شود.

ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا، ماموریت نظارت بر آتش بس میان طرف های درگیر در اوکراین را به عهده دارند.

برای آگاهی از آخرین تحولات در این کشور، یورونیوز مصاحبه ای با مایکل بوچیورکیف، سخنگوی سازمان امنیت و همکاری اروپا در اوکراین انجام داده است.

آقای بوچیورکیف گفت: «می توان گفت به طور کل به آتش بس احترام گذاشته می شود اما چند استثنا و نقطه داغ وجود دارد. یک تیم از ناظران ما در ماریوپول حاضر است و من می توانم وضعیت شب گذشته را به شما بگویم، یعنی وضعیت ۲۴ ساعت گذشته تا ساعت شش بعدازظهر امروز. در فاصله ۲۰ یا ۳۰ کیلومتری شرق ماریوپول حملات توپخانه ای زیادی گزارش شده است.»

به غیر از ماریوپول، درگیری هایی در اطراف فرودگاه دونتسک و در حومه لوهانسک رخ داده است اما وضعیت در شهر استراتژیک دبالستوه بیشتر موجب نگرانی است.

آقای بوچیورکیو می افزاید: «جدایی طلبان، رفت و آمد امن ناظران ما به دبالستوه را تضمین نمی کنند و این معادل مسدود کردن و عدم راه دادن به ماست. ما ماموران غیرنظامی و غیر مسلح هستیم و اگر ایمنی ما تضمین نشود، نمی توانیم به مکان های خاصی برویم.»

جامعه بین المللی همچنان نگران وضعیت شرق اوکراین است. روز جمعه در پاریس، فرانسوا اولاند و آنگلا مرکل بار دیگر بر لزوم اجرای توافق مینسک درباره آتش بس تاکید کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک سال جنگ داخلی در اوکراین؛ آنچه گذشت

گروهی از نیروهای روس هوادار اوکراین به مناطق مرزی در روسیه حمله کردند

توقف پیشروی روس‌ها در محدوده آودیئیفکا؛ اوکراین: کشتی ۶۵ میلیون دلاری روسیه را هدف گرفتیم