Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پلیس دانمارک: تحقیقات در مورد حملات کپنهاگ ادامه دارد

پلیس دانمارک: تحقیقات در مورد حملات کپنهاگ ادامه دارد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس دانمارک، روز دوشنبه، اعلام کرد که دو نفر را به اتهام همدستی و کمک به مظنون حملات روز شنبه بازداشت کرده و تفهیم اتهام نیز صورت گرفته است. پلیس

آگهی

پلیس دانمارک، روز دوشنبه، اعلام کرد که دو نفر را به اتهام همدستی و کمک به مظنون حملات روز شنبه بازداشت کرده و تفهیم اتهام نیز صورت گرفته است. پلیس گفته تحقیقات در مورد این حملات همچنان ادامه دارد.

در جریان دو حمله روز شنبه، یکی به محل برگزاری نشستی درباره آزادی بیان و دیگری به کنیسه شهر کپنهاگ، دو شهروند دانمارکی کشته و پنج تن زخمی شدند.

مظنون این حملات روز یکشنبه در جریان درگیری با پلیس کشته شد.

در پی این رخدادها، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، از یهودیان دانمارک دعوت کرد که به اسرائیل مهاجرت کنند، اظهاراتی که واکنش نخست وزیر دانمارک را به همراه داشت. خانم هله تورنینگ اشمیت در نشست مطبوعاتی روز دوشنبه گفت: «جامعه یهودیان قرنها در این کشور زندگی کردند. آنها بخشی از این جامعه هستند و دانمارک بدون آنها دیگر شباهتی به دانمارک امروز نخواهد داشت. این پیام من به جامعه یهودیان است، البته آنها آزادند که هر چه صلاح می دانند انجام دهند.»

جامعه یهودیان دانمارک هم در واکنش به صحبت های نتانیاهو اعلام کرده است که یهودیان دانمارک دانمارکی هستند و نمی خواهد تحت فشار و ترس و وحشت کشورشان را به مقصد اسرائیل ترک کنند.

نخست وزیر اسرائیل ماه گذشته نیز به دنبال حمله به یک مغازه مواد غذایی یهودی در پاریس و کشته شدن چهار تن، خواستار مهاجرت یهودیان فرانسه به اسرائیل شده بود.

مقامات فرانسوی در واکنش به این اظهارات گفته اند که فرانسه نمی خواهد یهودیان، این کشور را ترک کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانمارک؛ دستگیری دو نفر به اتهام تلاش برای تامین پهپاد برای داعش

دو نفر در ارتباط با حملات کپنهاگ متهم شدند

دادگاه تجدیدنظر دانمارک حکم ۳ ایرانی محکوم به اتهامات تروریستی را تایید کرد