آوارگان بحران اوکراین جایی برای رفتن ندارند

آوارگان بحران اوکراین جایی برای رفتن ندارند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تنش در مناطقی مانند دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین، ساکنان این مناطق را مجبور به ترک خانه های خود کرده است. بسیاری از این مهاجران، جایی برای رفتن

آگهی

تنش در مناطقی مانند دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین، ساکنان این مناطق را مجبور به ترک خانه های خود کرده است. بسیاری از این مهاجران، جایی برای رفتن ندارند و در مناطق دیگر اوکراین نیز از آنها به خوبی استقبال نمی شود.

آنا یکی از کسانی است که همراه با خانواده اش از دونتسک گریخته است. او می گوید: “هیچ جایی برای رفتن نداریم، همه ما از دونتسک به امید اینکه شرایط بهتری داشته باشیم به اینجا آمده ایم اما فایده ای نداشت. حالا راه ما را به هرکجا که ببرد، به همانجا می رویم.”

درگیری های نظامی در شرق اوکراین که از یکسال پیش آغاز شده تاکنون دست کم ۵۳۰۰ قربانی برجای گذاشته است. تنها طی روز چهارشنبه در شهرهایی نظیر کراماتورسک و دبالستوه، چهل و هشت نفر جان باخته اند که تعدادی از آنها نیز غیرنظامی بوده اند.

جدایی طلبان طرفدار روسیه در اوکراین خواهان استقلال مناطقی مانند دونتسک و لوهانسک هستند. کشورهای غربی و اتحادیۀ اروپا تلاش می کنند با اعمال تحریم هایی علیه روسیه، این کشور را مجبور به عدم حمایت از جدایی طلبان اوکراین کنند.

تنش در اوکراین از زمان سقوط دولت ویکتور یانوکوویچ در ماه فوریه گذشته آغاز شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک سال جنگ داخلی در اوکراین؛ آنچه گذشت

ده‌ها کشته و زخمی در حمله موشکی به چرنیهیف؛اوکراین:روسیه برای پاکسازی سنگرها گاز اشک‌آور بکار می‌برد

حملات شدید روسیه به تاسیسات انرژی اوکراین؛ مسکو: پاسخی به اقدامات خرابکارانه کی‌یف بود