Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

واکنشها به توافق رهبران روسیه، اوکراین، فرانسه و آلمان برای گفتگو درباره بحران اوکراین

واکنشها به توافق رهبران روسیه، اوکراین، فرانسه و آلمان برای گفتگو درباره بحران اوکراین
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از اعلام رهبران روسیه، اوکراین، فرانسه و آلمان برای دیدار با یکدیگر بمنظور بحث و گفتگو درباره بحران اوکراین در روز چهارشنبه در مینسک، تلاشها و

آگهی

پس از اعلام رهبران روسیه، اوکراین، فرانسه و آلمان برای دیدار با یکدیگر بمنظور بحث و گفتگو درباره بحران اوکراین در روز چهارشنبه در مینسک، تلاشها و واکنشهای دیپلماتیک به آن، همچنان ادامه دارد.

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، پس از دیدار چند جانبه با وزرای خارجه آمریکا، روسیه و چند کشور اروپایی، تاکید کرد: “آنچه که همه ما بر روی آن اتفاق نظر داریم، این است که تنها راه حل این بحران، سیاسی است و من فکر می کنم که تلاشها در این زمینه می بایست افزایش یابد. من همچنین فکر می کنم که مذاکرات هفته آینده در مینسک شانس عالی برای اجرای توافق مینسک خواهد بود.”

سرگی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، نیز با اشاره به تصمیم اخیر ناتو برای تقویت نیروی واکنش سریع خود در مرزهای این کشور، گفت: “تنها راه تضمین امنیت در اروپا اجرای تعهدات اولیه است. اجرای تعهدات به معنای لزوم تامین امنیت مساوی و غیر قابل نقض است. این که تامین امنیت یک طرف باعث نقض امنیت طرف دیگر نشود.”

فیلیپ هاموند، وزیر خارجه بریتانیا هم با ایراد انتقادات شدید لحنی علیه ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، گفت:“این مرد در قرن بیست و یکم نیروهایش را به آن سوی مرزهای بین المللی فرستاده و همانند رهبران ظالم اواسط قرن بیستم ، سرزمینهای یک کشور دیگر را اشغال کرده است.ما این گونه رفتار نمی کنیم.”

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، که از مخالفان سرسخت خواسته آمریکا برای ارسال سلاح به اوکراین است، قرار است برای ادامه رایزنیها بمنظور حل بحران این کشور روز دوشنبه به واشنگتن برود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آنگلا مرکل چراغ صلح را گرفت

واکنش آلمان به تصمیم آمریکا مبنی بر ارسال تسلیحات خوشه‌ای به اوکراین چه بود؟

توافق هسته‌ای آمریکا و عربستان: دو کشور چه سودی از این کار می‌برند؟