Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

حمایت نخست وزیر ایتالیا از دولت جدید یونان

حمایت نخست وزیر ایتالیا از دولت جدید یونان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ماتیو رنزی، نخست وزیر ایتالیا ضمن استقبال از الکسی سیپراس، نخست وزیر جدید یونان در شهر رم ابراز امیداوری کرد که این کشور بتواند با سیاستهای دولت جدید

آگهی

ماتیو رنزی، نخست وزیر ایتالیا ضمن استقبال از الکسی سیپراس، نخست وزیر جدید یونان در شهر رم ابراز امیداوری کرد که این کشور بتواند با سیاستهای دولت جدید بزودی بحران اقتصادی را که از ۶ سال پیش تاکنون با آن مواجه است، پشت سر بگذارد.

رنزی که پیشتر نیز از حمایت خود از دولت جدید یونان خبر داده بود، گفت: «عمیقا باور دارم که برای یافتن توافق میان مقام های یونان و اتحادیه اروپا شرطهایی وجود دارد. ما معتقدیم که هر یک از ما باید در کشورهایمان نسبت به انجام اصلاحاتی اقدام کنیم.»

الکسی سیپراس نیز گفت: «تاکنون فقرا و مردم طبقه متوسط بودند که هزینه بحران اقتصادی را پرداخت کردند و قاعدتا ثروتمندان اقدامی نکردند. در یونان، ما با فساد مالی در دولت مواجه بودیم و این چیزی است که در صدد تغییر آن هستیم. این اولین وظیفه ما در قبال مردم یونان و همراهان اروپایی ما است.»

نخست وزیر یونان روز چهارشنبه نیز در شهر بروکسل، پایتخت بلژیک با ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا دیدار می کند.

یونکر پیشتر در اظهاراتی گفته بود، “اتحادیه اروپا ممکن است برخی سیاستهای خود را با دولت جدید یونان تطبیق دهد، اما تمامی آنها را تغییر نخواهد نداد آن هم فقط برای اینکه نتیجه انتخابات برای برخی رضایت بخش بوده و برای برخی دیگر نبوده است.”

دولت جدید یونان در حالی برای مذاکره در جهت کاهش بدهی هایش آماده می شود که کشورهای اروپایی وام دهنده، به ویژه فرانسه و آلمان انتظار دارند بازپرداخت اقساط در موعد مقرر صورت گیرد. بدهی یونان به آلمان و فرانسه بترتیب ۱۵ و ۱۱ میلیارد یورو است.

کل بدهی های یونان ۳۰۷ میلیارد یورو برآورد شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نظری اجمالی بر وضعیت بدهی های یونان

انتخابات پارلمانی یونان؛ میتسوتاکیس پیروزی حزبش را «زلزله سیاسی» خواند

انتخابات یونان؛ میتسوتاکیس و سیپراس برای آخرین بار نیروهای خود را بسیج می‌کنند