Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اردن دو جهادگرای عراقی را اعدام کرد

اردن دو جهادگرای عراقی را اعدام کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اردن دو جهادی وابسته به القاعده از جمله ساجده ریشاوی، تبعه عراق را اعدام کرد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که شبه نظامیان داعش با انتشار ویدئوی زنده

آگهی

اردن دو جهادی وابسته به القاعده از جمله ساجده ریشاوی، تبعه عراق را اعدام کرد.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که شبه نظامیان داعش با انتشار ویدئوی زنده سوزاندن معاذ کساسبه، خلبان اردنی در شبکه های مجازی از کشتن وی خبر دادند.

داعش پیشتر رهایی این خلبان را منوط به آزادی ساجده ریشاوی، از عوامل بمب گذرای مرگبار سال ۲۰۰۵ در امان کرده بود.

زیاد کاربولی، عضو عراقی دیگر القاعده که در زندان اردن به سر می برد هم اعدام شد.

ساعاتی پس از انتشار این ویدئوی تکان دهنده، ملک عبدالله، پادشاه اردن، سفر خود را به واشنگتن نیمه تمام رها کرد و به کشورش بازگشت.

ملک عبدالله در پیامی ضمن فراخواندن مردم اردن به «اتحاد» گفت: «وظیفه ما، تمامی زنان و مردان کشور این است که بعنوان یک ملت واحد ایستادگی کنیم تا به این شیوه چهره واقعی مردم اردن را در برابر این بحران و مصیبت نشان دهیم.»

معاذ کساسبه، بیش از یک ماه پیش و در پی سقوط جنگنده اش در جریان عملیات نیروهای ائتلاف علیه داعش در نزدیکی شهر رقه در سوریه به اسارت شبه نظامیان گروه افراطی موسوم به «دولت اسلامی» درآمد. تلاش اردن برای مبادله معاذ کساسبه با ساجده ریشاوی به سرانجام نرسید و خلبان به طرز فجیعی کشته شد.

از سوی دیگر دهها تن شامگاه سه شنبه با تجمع در خیابانهای امان، پایتخت اردن ضمن انتقاد از همراهی اردن با نیروهای ائتلاف بین المللی در نبرد با داعش خواستار انتقام از قاتلان معاذ کساسبه شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش ها به کشته شدن خلبان اردنی توسط داعش

اعدام قریب الوقوع ساجده الریشاوی در زندان اردن

منابع حقوق بشری: از آغاز هفته جاری تاکنون ۱۸ نفر از جمله ۴ زن در ایران اعدام شدند