Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

رییس صندوق بین المللی پول به اتهام تشکیل باند فحشا محاکمه می شود

رییس صندوق بین المللی پول به اتهام تشکیل باند فحشا محاکمه می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دفاعیۀ دومینیک استرائوس کان، از سوی برخی از زنان تن فروشی که در این میهمانی ها شرکت کرده و حاضر به شهادت شده اند، رد شده است.

آگهی

دومینیک استرائوس کان، که روزی یکی از شانس های حزب سوسیالیست فرانسه برای ریاست جمهوری بود، اینک به یکی از چهره های مشهور و آشنای دادگاههای این کشور تبدیل شده است. رسیدگی به اتهامات وی در پروندۀ معروف به “هتل کارلتون” از روز دوشنبه دوباره به جریان افتاده و رییس سابق صندوق بین المللی پول، اینک باید به اتهاماتی نظیر ایجاد شبکه فحشا و برگزاری ضیافت هایی به قصد استفاده از زنان تن فروش پاسخ دهد.

وی برای نخستین بار در روز بیست و ششم ماه مارس ۲۰۱۲ میلادی، ساعاتی را در بازداشت بسر برده و به سوالاتی در مورد “ایجاد شبکۀ سازماندهی شده برای فحشا” پاسخ داد. از همان زمان، نامزد احتمالی ریاست جمهوری پیشین فرانسه، هرگونه دست داشتن در این اتهامات را رد کرده اما اسناد و مدارک خلاف این را ثابت می کند.

پس از آن، وکیل مدافع وی نیز در بیانیه ای، تاکید کرد که موکلش قاطعانه تمامی اتهامات وارده را رد کرده و در هیچ کدام ازمیهمانی هایی که شرکت کرده، اطلاعی از اینکه برخی از زن های حاضر “تن فروش” بوده اند، نداشته است.

دفاعیۀ دومینیک استرائوس کان، از سوی برخی از زنان تن فروشی که در این میهمانی ها شرکت کرده و حاضر به شهادت شده اند، رد شده است. تعدادی از این زنان که با نامهای مستعار نظیر ماریون یا استل شهادت داده اند و در دادگاه نیز حاضر خواهند شد، از رییس سابق صندوق بین المللی پول بعنوان “پادشاه میهمانی ها” یاد می کنند. این ضیافت ها که در هتلی به نام کارلتون در شهر لیل برگزار می شد، پای بسیاری از شخصیت های فرانسوی را نیز به میان کشیده است. این ماجرا تنها به شهر لیل و هتل کارلتون محدود نمی شود و در پاریس و واشنگتن نیز چنین میهمانی هایی با حضور زنان تن فروش برای ارائۀ خدمات به میهمانان برگزار می شده است.

همزمان با آغاز دادگاه رسیدگی به اتهامات دومینیک استرائوس کان، شبکۀ “پلاس” فرانسه نیز در گزارشی، از اینکه نیکلا سارکوزی، رییس جمهوری پیشین کشور از فعالیت وی مطلع بوده، خبر داده است. در این گزارش تحقیقاتی که پخش آن همزمان با آغاز دادگاه رییس سابق صندوق بین الملل است، گفته شده که مکالمات دومینیک استرائوس کان شنود می شده و رییس جمهوری پیشین فرانسه در جریان تمامی اقدامات و فعالیت های شبانه روزی وی بویژه شرکت مداوم در میهمانی های هتل کارلتون قرار داشته است.

این وقایع به دورۀ نخست ریاست جمهوری نیکلا سارکوزی مربوط می شود و این سوال را به اذهان متبادر می کند که آیا در پشت شنود مکالمات تلفنی نامزد احتمال حزب سوسیالیست ها برای انتخابات ریاست جمهوری هدف خاصی بوده است.

اگر به آن زمان نگاهی دوباره بیاندازیم، می بینیم که دومینیک استرائوس کان از بخت و اقبال خوبی برای کسب مقام ریاست جمهوری برخوردار بوده و حمایت اکثریت سوسیالیست ها را نیز با خود داشته است. نظرسنجی ها هم از او بعنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۲ نام می بردند.

در آن هنگام، نظرسنجی ها نشان می داد که رییس سابق صندوق بین المللی پول با فاصله قابل قبولی از رهبران احزاب اتحاد برای حرکت مردمی، “او.ام. پ” و جبهۀ ملی فرانسه جلوتر است و احتمال پیروزی او نیز می رفت.

چند ماهی به این انتخابات باقی مانده بود که دومینیک استرائوس کان در صدر اخبار رسانه های دنیا قرار گرفت. ادعای نفیساتو دیالو، یکی از خدمۀ هتل سوفیتل در نیویورک مبنی بر مورد تجاوز قرار گرفتن از سوی رییس صندوق بین المللی پول، به قیمت خداحافظی از ریاست این نهاد مهم بین المللی شد. بعد از آن بود که وی از نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه دوری کرد و جای خود را به فرانسو اولاند داد. تحقیقات پلیس در این باره چهار ماه طول کشید و دومینیک استرائوس کان، طی این مدت، زنان دیگری نیز در فرانسه ادعا کردند که از سوی رییس صندوق بین الملی پول تحت آزار جنسی قرار گرفته اند.

تنها پس از اتمام تحقیقات در مورد این تجاوز، دومینیک استرائوس کان که به شدت تحقیر شده بود، اجازه یافت به فرانسه بازگردد و بعد از مذاکرات طولانی چندماهه، با پرداخت یک میلیون دلار، شکایت این زن نیز مختومه اعلام شد.

در صورتیکه اتهامات وی در پروندۀ هتل کارلتون ثابت شود، احتمال محکومیت وی به ده سال زندان وجود دارد اما از احتمال تبرئۀ وی نیز سخن بمیان آورده می شود. شنود مکالمات تلفنی وی به صورت غیرقانونی می تواند برای خروج دومینیک استرائوس کان از این رسوایی دری باز کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف گورهای مرموز باستانی از اسب‌های متعلق به ۲ هزار سال پیش در فرانسه

پیک‌نیک در شانزه‌لیزه؛ ۴ هزار برنده خوش‌شانس سبد‌های رایگان غذا دریافت کردند

حمله با چاقو در مترو لیونِ فرانسه چهار زخمی به جا گذاشت؛ حال دو تن از مجروحان وخیم است