جنگ داخلی در شرق اوکراین همچنان قربانی می گیرد

جنگ داخلی در شرق اوکراین همچنان قربانی می گیرد
نگارش از Euronews

در جریان درگیری های بیست و چهار ساعت گذشته ۱۳ سرباز کشته و دست کم ۲۰ تن زخمی شده اند

فردای شکست مذاکرات صلح مینسک، جنگ داخلی در شرق اوکراین همچنان قربانی می گیرد. به گفته سخنگوی ارتش این کشور در جریان درگیری های بیست و چهار ساعت گذشته ۱۳ سرباز کشته و دست کم ۲۰ تن زخمی شده اند. جدایی طلبان نیز خبر مرگ ۶ غیرنظامی را تایید کرده اند.

درگیری ها بخصوص در ۱۰ کیلومتری شهر دبالتسفه در استان دونتسک شدت گرفته است. یکی از ساکنان محل با چشمان گریان می گوید: «ما از اینجا نمی رویم. می مانیم و از خودمان دفاع می کنیم. همه ما، پیرهایی که اینجا زندگی می کنیم، در برابر تهاجم آنها استوار ایستاده ایم.»

در حمایت از خانواده قربانیان و ساکنان مناطق شرقی و در واکنش به حمله موشکی هفته گذشته به شهر بندری ماریوپول، تعدادی از فعالان سیاسی اوکراینی روز یکشنبه در برابر سفارت روسیه در کی یف گردهم آمدند و دست به اقدامی نمادین زدند. یکی از آنها توضیح می دهد: «ارزش زندگی و جان مردم عادی به سطح ارقام و آماریی تنزل یافته است که شب و روز از شبکه های خبری پخش می شود. ما بر روی این سی صلیب نام قربانیانی را حک کردیم که به دست مهاجمان روس کشته شده اند.»

شنبه گذشته، ۳۰ غیرنظامی در جریان درگیری و موشک پراکنی شورشیان در شهر ماریوپول کشته شدند. حمله موشکی و تیراندازی در مرکز این شهر بندری و در نزدیکی یک بازار و دو مدرسه صورت گرفت و ده ها زخمی نیز بر جا گذاشت.

مطالب مرتبط