Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

روسیه؛ مادر هفت فرزند به اتهام خیانت به کشور محاکمه می شود

روسیه؛ مادر هفت فرزند به اتهام خیانت به کشور محاکمه می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک زن روس به نام سوتلانا داویدُوا، مادر هفت فرزند به اتهام انتقال اطلاعات به اوکراین و خیانت به کشور ممکن است به بیست سال زندان محکوم شود. هفته گذشته

آگهی

یک زن روس به نام سوتلانا داویدُوا، مادر هفت فرزند به اتهام انتقال اطلاعات به اوکراین و خیانت به کشور ممکن است به بیست سال زندان محکوم شود. هفته گذشته نیروهای ویژه پلیس با هجوم به خانه او واقع در ۲۵۰ کیلومتری جنوب مسکو، وی را دستگیر کردند.

همسر این زن می گوید که او در اتوبوس گفتگوی تلفنی یک سرباز را در مورد فرستادن نظامیان پایگاهش به اوکراین شنیده و چون خواهان صلح است، این مطلب را برای سفارت اوکراین در روسیه بازگو می کند.

همسر سوتلانا داویدوا گفت: «او احتمالا با تماس گرفتن با سفارت اوکراین فکر کرده که با این اقدام مردم کمتری کشته خواهند شد. علاوه بر این، آنها می گویند که روسیه در جنگ نیست. یعنی من می دانم که او نیت بدی نداشته است.»

بازجویان این پرونده، خانم داویدوا را تهدید کرده اند که در صورت عدم همکاری، سرپرستی فرزندان را از وی سلب کنند.

آقای داویدوا با اشاره به وضعیت فرزندانش گفت: «کودکان از اینکه مادرشان نیست رنج می برند. مامان اینجا نیست، جای دیگریست…پشت میله های زندان. البته آنها می دانند که پدرشان هر کاری بتواند می کند تا مادرشان را برگرداند.»

سوتلانا داویدوا به زندان «لفرتووا» در مسکو منتقل شده است.

اعضای شورای ریاست جمهوری برای حقوق بشر و برخی از نمایندگان پارلمان روسیه از دادستانی کل و مقام های امنیتی این کشور در مورد این پرونده اطلاعات بیشتری را درخواست کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رویترز: پوتین برای آتش‌بس مشروط در اوکراین اعلام آمادگی کرده است

روسیه داعش را عامل حمله مرگبار به سالن کنسرت مسکو اعلام کرد

روسیه دارایی‌های دو بانک اروپایی را به دلیل تحریم‌های غرب توقیف می‌کند