Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

استراوس کان برای رسیدگی به اتهاماتش در پرونده کارلتون در دادگاه حاضر می شود

استراوس کان برای رسیدگی به اتهاماتش در پرونده کارلتون  در دادگاه حاضر می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دومینیک استراوس کان، رئیس سابق صندق بین المللی پول روز دوشنبه به اتهام دست داشتن در ایجاد شبکه فحشا در دادگاه کیفری شهر لیل در فرانسه حضور می یابد.

این محاکمه مربوط به پرونده ای است موسوم به «ماجرای هتل کارلتون» که در سال ۲۰۱۲ سروصدای زیادی به پا کرد. بر اساس این پرونده گفته می شود که این عضو حزب سوسیال دموکرات فرانسه مظنون به ارتباط با شبکه ای است که زنان خودفروش را برای حضور در محافل عیاشی در هتلهایی در پاریس، لیل و واشنگتن استخدام می کرده است.

به زعم قضات این پرونده استراوس کان نمی تواند این موضوع را که دختران پیشنهاد شده به او در جریان یک مهمانی روسپی بوده اند یا این موضوع را که او چهره اصلی در این مهمانی ها بوده است، نادیده بگیرد.

دومینیک استراوس کان در حالی که در اوج فعالیت حرفه ای خود در عرصه بین المللی بود، از ماه مه ۲۰۱۱ در ارتباط با اتهام مربوط به تعرض جنسی به خدمتکار هتل سوفیتل در نیویورک بازداشت شد.

این رسوایی جنسی وی را که در آن زمان از مدعیان احتمالی ریاست جمهوری فرانسه به شمار می رفت، ناگزیر به کناره گیری از پست ریاست صندق بین المللی پول کرد.

پس از رسیدگی به این پرونده، دادگاه نیویورک در اوت سال ۲۰۱۱ استراوس کان را از اتهامات وارده تبرئه کرد. وی به ارتکاب هفت مورد خلاف، از جمله قصد تجاوز با زور به یک زن خدمتکار در هتل محل اقامتش در این شهر متهم شده بود.

تبرئۀ دومینیک استراوس کان به درخواست دادستان به دلیل کافی نبودن مدارک صورت گرفت.

پس از تبرئه از این اتهام، او به پاریس بازگشت، اما نه تنها نتوانست اعتبار از دست رفته را بازیابد، بلکه نامش نیز به دلیل رسوایی های دیگر از سر زبان نیفتاد.

پس از آن بود که تریستن بانون، نویسنده فرانسوی مدعی شد که استراوس کان در سال ۲۰۰۳ به وی تجاوز کرده بود. گرچه خانم بانون پس از چند هفته در اکتبر سال ۲۰۱۱ شکایت خود را پس گرفت اما این ماجرا وجهه این عضو برجسته حزب سوسیال دموکرات فرانسه را بیشتر تخریب کرد.

مطرح شدن ماجرای هتل کارلتون لیل در سال ۲۰۱۲ را شاید بتوان تیرخلاصی برای حضور استراوس کان در صحنه سیاسی تلقی کرد، پرونده ای که رسیدگی به آن همچنان ادامه دارد.

اتهامات وارد شده به دومینیک استراوس کان آسیب زیادی به اعتبار و وجهه او وارد کرده است. گرچه او در فرانسه به زنبارگی شناخته می شود، اما این موضوع تا زمان دادگاه او در آمریکا به این میزان وجهه و اعتبار او را مخدوش نساخته بود.

سرآخر اینکه سوسیالیستها نتوانستند عملا برای جبران اعتبار از دست رفته این چهره قدرتمند و بازگرداندن او به صحنه سیاست چاره ای بیاندیشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف گورهای مرموز باستانی از اسب‌های متعلق به ۲ هزار سال پیش در فرانسه

پیک‌نیک در شانزه‌لیزه؛ ۴ هزار برنده خوش‌شانس سبد‌های رایگان غذا دریافت کردند

حمله با چاقو در مترو لیونِ فرانسه چهار زخمی به جا گذاشت؛ حال دو تن از مجروحان وخیم است