اولین جلسه کابینه جدید یونان؛ افزایش دستمزدها و حل مشکل بدهی ها

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اولین جلسه کابینه جدید یونان؛ افزایش دستمزدها و حل مشکل بدهی ها

اولین جلسه کابینه جدید یونان در حالی روز چهارشنبه برگزار شد که همه چشم ها به برنامه ها و عملکرد دولت جدید دوخته شده است.

وزیر جدید کار یونان اعلام کرده است که حداقل دستمزد را از ۵۸۰ یورو به ۷۵۱ یورو افزایش خواهد داد.

رئیس دولت ضد ریاضتی یونان که روز پنج شنبه میزبان مارتین شولتز رئیس پارلمان اروپا خواهد بود در اولین جلسه کابینه از مذاکره مجدد با شرکای اروپایی برای دستیابی به راه حلی عادلانه برای بازگرداندن ثابت و امنیت اقتصادی به یونان سخن گفت.

الکسیس سیپراس نخست وزیر جدید یونان گفت: «ما وارد تنشهای دو جانبه و تخریب کننده نمی شویم اما خط مشی فاجعه بار انقیاد را هم ادامه نمی دهیم.»

دولت جدید یونان با مسئله چگونگی پرداخت بدهی های خارجی این کشور روبروست با اینحال مردم امیداورند که همه چیز به سرعت تغییر کند و وعده های دولت عملی شود.

یک شهروند در آتن می گوید: «او باید حقوق ماه چهاردهم را مانند گذشته به ما بدهد و افزایش قیمت ها را متوقف کند.»

اولویت دیگر دولت جدید یافتن راه حلی برای بحران انسانی و کمک به نیازمندان است، این در حالی است که نرخ بیکاری در این کشور به ۲۵ درصد رسیده است.

شهروند دیگری می گوید: «حقوق من خیلی پایین است. یک خانواده نمی تواند با حقوق ماهانه ۴۸۰ یورو زندگی کند. مخصوصا اگر بچه هم داشته باشید.»

دولت جدید یونان با افزایش انتظارات عمومی روبروست و وزیر جدید کار یونان اعلام کرده است که حداقل دستمزد را از ۵۸۰ یورو به ۷۵۱ یورو افزایش خواهد داد.