Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

سخنان وزیر جدید اقتصاد و دارایی و بازگردان زنان نظافتچی بر سرکار

سخنان وزیر جدید اقتصاد و دارایی و بازگردان زنان نظافتچی بر سرکار
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روی کار آمدن دولت جدید دریونان، پیروزیی برای زنان نظافتچی بود که امیدوارند سیاست های ریاضت اقتصادی برچیده شود. در حرکتی نمادینی وزیر جدید اقتصاد و

آگهی

روی کار آمدن دولت جدید دریونان، پیروزیی برای زنان نظافتچی بود که امیدوارند سیاست های ریاضت اقتصادی برچیده شود.

در حرکتی نمادینی وزیر جدید اقتصاد و دارایی یونان از تصمیم این وزارتخانه برای بازگردان صدها نفر از نظافتچی های دولتی که شغل شان را در سال ۲۰۱۳ از دست داده بودند، بر سر کارهایشان خبر داده است.

لیلی یکی از زنان حاضر در محل می گوید: «ما ۱۹ ماه جنگیدیم، مبارزه ای سخت و خسته کننده که مشکلات زیادی بهمراه داشت. آنچه امروز حس می کنیم اثبات حقانیت خواسته هایی است در این چند ماه دنبال کردیم.»

زنان نظافتچی که مدتهاست کمپینی را در بیرون ازساختمان وزارت اقتصاد شکل داده اند، مورد توجه یانیس واروفاکیس وزیر جدید اقتصاد و دارایی قرار گرفتند که گفته است با اخراج برخی از مشاوران، حقوق این نظافتچی ها را خواهد پرداخت.

یانیس واروفاکیس، وزیر اقتصاد و دارایی یونان در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: «امروز ما ورق را برگرداندیم، از راه اشتباه برگشته ایم که این مسئله را که سیاستهای گذشته به قیمت زندگی انسان ها تمام شده را انکار می کرد و برای شرکای اروپایی هم هزینه بر بود. مشکل این نیست که آلمان، ایتالیا و یا کشورهای فقیرتر از ما مانند اسلواکی به یونان پول کافی قرض نمی دهند. آنها بیشتر از آنکه باید پول به ما داده اند، اما آن پول ها در سیاه چاله ها گم شده است.»

با این حال بازارها مشتاقانه منتظر جزئیات برنامه های دولت جدید است.

سمیلا توچتیدو خبرنگار یورونیوز در آتن می گوید: «وزیر جدید اقتصاد و دارایی اعلام کرده که به برنامه های ریاضتی غیر قابل تحملی که بدهی های جدیدی ایجاد کرده و باعث محرومیت اقتصاد از منابع واقعی می شود، پایان خواهد داد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات روز جهانی کارگر در یونان؛ مدافعان حقوق فلسطینی‌ها هم به راهپیمایی پیوستند

مشعل بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس در المپیای یونان روشن شد

تصاویری از یونان؛ سیل پس از آتش‌سوزی‌های گسترده دستکم ۳ قربانی گرفت