مهلت ۲۴ ساعته داعش برای کشتن گروگان ژاپنی رو به پایان است

مهلت ۲۴ ساعته داعش برای کشتن گروگان ژاپنی رو به پایان است
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، روز چهارشنبه در آستانۀ پایان مهلت ۲۴ ساعته و تهدید «دولت اسلامی» (داعش) به سربریدن دومین گروگان ژاپنی با اعضای کابینه خود

آگهی

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، روز چهارشنبه در آستانۀ پایان مهلت ۲۴ ساعته و تهدید «دولت اسلامی» (داعش) به سربریدن دومین گروگان ژاپنی با اعضای کابینه خود در توکیو نشستی اضطراری برگزار کرد.

داعش با عدم پرداخت باج ۲۰۰ میلیون دلاری از سوی ژاپن یکی از گروگانان را سر بریده است.

نخست وزیر ژاپن اخیراً در سفری به خاورمیانه به کشورهایی که با داعش می جنگند وعده کمک ۲۰۰ میلیون دلاری داده بود.

آقای شینزو با «شنیع» توصیف کردن عمل داعش و با بیان این که خشمگین است گفت دولتش در تلاش است تا با همکاری دولت اردن آزادی «کنجی گوتو» خبرنگار و مستند ساز ژاپنی را ممکن سازد.

این گروه در یک حساب توییتری تصویری را منتشر کرد که در آن آقای کنجی عکسی را در دست داشت با جسد سر بریده «هارونا یوکاوا» در آن.

داعش، سپس در قبال آزادی دومین گروگان بجای ۲۰۰ میلیون دلار خواستار آزادی زنی از زندان اردن شد و مهلتی ۲۴ ساعت تعیین کرد که ساعت دو بعد از ظهر چهارشنبه بوقت گرینویچ به پایان می رسد.

این زن، «ساجده ریشاوی» است، زنی که ماموریت عملیات انتحاری او در سال ۲۰۰۵ میلادی در اردن ناکام ماند. اما همسر بمبگذار انتحاری او جان ۴۰ نفر را گرفت.

ظاهراً ساجده خواهر «مبارک الریشاوی» یار بسیار نزدیک «ابومصعب الزرقاوی»، رهبر سابق القاعده در عراق است. این دو نفر در عراق کشته شدند.

همزمان، دویست اردنی خشمگین هم با تجمع در برابر دفتر نخست وزیر این کشور در امّان، پایتخت، خواستار تلاش دولت برای آزادی «معاذ الكساسبه» خلبان اردنی شدند که در اسارت داعش است.

این خلبان جنگنده اف-۱۶ روز ۲۴ دسامبر با سقوط هواپیمایش در استان رقه سوریه به اسارت گروه داعش درآمد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژاپن برای مردان قربانی خشونت جنسی خط تلفن مخصوص راه‌اندازی می‌کند

بحران جمعیتی سومین اقتصاد برتر جهان؛ از هر ۱۰ ژاپنی یک نفر بالای ۸۰ سال سن دارد

فضاپیمای ماه‌نشین ژاپن با یک موشک بومی به فضا پرتاب شد