ارسال کمک های بشردوستانه اتحادیه اروپا برای آوارگان اوکراینی

ارسال کمک های بشردوستانه اتحادیه اروپا برای آوارگان اوکراینی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمک های بشردوستانه اتحادیه اروپا برای آوارگان اوکراینی توسط هواپیما به فرودگاه دِنیپروپتروفسک در ۲۵۰ کیلومتری دونتسک ارسال شد. این محموله شامل لباس

آگهی

کمک های بشردوستانه اتحادیه اروپا برای آوارگان اوکراینی توسط هواپیما به فرودگاه دِنیپروپتروفسک در ۲۵۰ کیلومتری دونتسک ارسال شد.

این محموله شامل لباس گرم، زیرپوش زمستانی، پتو و بخاری برای کسانی است که از شرق اوکراین گریخته اند. عده ای از آنان نیز خود را به این فرودگاه رسانده اند. ناتالیا لیشنکو، یکی از این گریختگان به یورونیوز می گوید: «هیچکسی دیگر در خیابان ما زندگی نمی کند. همه چیز ویران شده است. تنها مدارکم و تعدادی لباس تابستانی را با خود برداشتم؛ همین و بس. چه می توانستیم برداریم. ما از زیر بمباران و آتش فرار کردیم.»

جنگ داخلی میان جدایی طلبان هوادار روسیه و ارتش، در شرق اوکراین منجر به کشته شدن دست کم ۵ هزار تن شده و به نظر می رسد آنان که زیر چادرهای موقت زندگی می کنند دست کم از شانس زنده ماندن برخوردار شده اند. یان تومبینسکی، فرستاده اتحادیه اروپا به اوکراین می گوید: «نخستین تاثیراتش بسیار غم انگیز است زیرا این مردم همه چیز زندگیشان را در دونتسک و لوهانسک از دست داده اند.»

ماریا کورنیوک، خبرنگار یورونیوز از آتن گزارش می دهد: «نام ۸۴ هزار تن از آواره شدگان در منطقه دِنیپروپتروفسک به طور رسمی به ثبت رسیده است. عده ای نه فقط از لوهانسک و دونتسک بلکه از شبه جزیره اشغالی کریمه هم به اینجا آمده اند. مقامات محلی وعده داده اند که برای آنان اشتغال ایجاد کنند و پیش از آن، برای پناهجویان دوره های حرفه ای رایگان فراهم کنند تا آنان بتوانند در آینده مخارج خود را تامین کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمکهای مالی بیشتر اتحادیه اروپا به اوکراین

پایان ماه عسل سیاسی در اوکراین؛ شهردار کی‌یف زلنسکی را به «اقتدارگرایی» متهم کرد

عملیات ضد تهاجمی ارتش اوکراین علیه روسیه؛ کی‌یف از فتوحات تازه در ساحل دنیپرو خبر داد