Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

حمله به هتلی در پایتخت لیبی ۸ کشته برجاگذاشت

حمله به هتلی در پایتخت لیبی ۸ کشته برجاگذاشت
Copyright 
نگارش از Euronews با استفاده از  AP, Reuters
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پی یورش دو مرد مسلح به هتلی در شهر طرابلس، پایتخت لیبی و نیز انفجار خودروی بمب گذاری شده در برابر آن دست کم ۸ تن از جمله ۴ خارجی کشته شدند. یک

آگهی

در پی یورش دو مرد مسلح به هتلی در شهر طرابلس، پایتخت لیبی و نیز انفجار خودروی بمب گذاری شده در برابر آن دست کم ۸ تن از جمله ۴ خارجی کشته شدند.

یک فرانسوی و یک تبعه ایالات متحده آمریکا در میان کشته شدگان روز سه شنبه دیده می شوند. در زمان وقوع این عملیات انتحاری، در میان میهمانان هتل پنج ستاره کورنتیا اعضای یک هیات آمریکایی نیز حضور داشتند که با یاری نیروهای امنیتی از مهلکه جان به در بردند.

یکی نیروهای امنیتی می گوید: «دو فرد مسلح بودند که در کیف هایشان مواد منفجره داشتند. یکی از آنان مرا بغل کرد و دیگری خودش را منفجر کرد. آن یکی منفجر نشد.»

۳ تن از جان باختگان، نیروی امنیتی بودند که بر اثر انفجار خودروی بمب گذاری شده در برابر هتل کورنتیا کشته شدند. این هتل محل اقامت مقامات دولتی و نیز هیات های بلند پایه خارجی در پایتخت لیبی است.

گروهی از شبه نظامیان اسلامگرا که به «دولت اسلامی» مشهور به داعش اعلام وفاداری کرده و در لیبی به ویژه در شرق بنغازی و درنه فعال است مسوولیت این عملیات را برعهده گرفت. از این عملیات انتحاری به عنوان خونبارترین یورش علیه خارجی ها در لیبی از جنگ داخلی سال ۲۰۱۱میلادی تاکنون یاد می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شامپانزه عزاداری که ۳ ماه است نوزاد مرده‌ خود را رها نمی‌کند

سلمان رشدی چند شب پیش از چاقو خوردن خواب دیده بود

جسد زن جوان فرانسوی که به دنبال «شکار ارواح» بود در کلیسای متروکه‌ای در ایتالیا پیدا شد