Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شرکت رهبران جهان در مراسم ترحیم پادشاه متوفی عربستان

شرکت رهبران جهان در مراسم ترحیم پادشاه متوفی عربستان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بسیاری از مقامات و رهبران کشورهای جهان، از جمله محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، برای ادای احترا م و عرض تسلیت و همچنین دیدار با ملک سلمان،

آگهی

بسیاری از مقامات و رهبران کشورهای جهان، از جمله محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، برای ادای احترا م و عرض تسلیت و همچنین دیدار با ملک سلمان، پادشاه جدید عربستان سعودی به این کشور رفتند.

از پادشاه اسپانیا گرفته تا رییس جمهوری سابق ترکیه، دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا، فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه و باراک اوباما که سفرش در هند را نیمه کاره رها کرده است تا به عربستان برود، همه و همه در مراسم ترحیم پادشاه نود ساله بزرگترین تولید کننده نفت جهان شرکت می کنند.

مقرن بن عبد العزیز میزبان اصلی میهمانان بود. مقرن بن عبدالعزیز، ولیعهد عربستان و از نظر برخی از کارشناسان پرنفوذترین سیاستمدار این کشور محسوب می شود. بدلیل بیماری ملک سلمان ۷۹ ساله گفته می شود که وی احتمالا بزودی جانشین پادشاه می شود.

مقرن عبدالعزیز، در سال ۲۰۱۴ رسما از سوی ملک عبدالله پادشاه متوفی، به مقام ولیعهدی رسید. ملک عبدالله روی مقرن عبدالعزیز حساب ویژه ای باز کرده بود. مقرن عبدالعزیز ۶۸ ساله است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین چالش حقوق بشری پادشاه جدید عربستان

شمار قربانیان مراسم حج در گرمای ۵۱ درجه عربستان از هزار نفر گذشت

اطلاعیه دربار از وضیت سلامتی پادشاه عربستان: ملک سلمان دچار «حرارت بالا» شده است