اسکی سرعت؛ پیروزی خانگی لارا گوت

اسکی سرعت؛ پیروزی خانگی لارا گوت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لارا گوت قهرمان اسکی سرعت سوییس شد. این رقابت در چارچوب جام جهانی اسکی و در ارتفاعات سن موریس برگزار شد. لارا گوت در شرایطی طعم این پیروزی خانگی را

آگهی

لارا گوت قهرمان اسکی سرعت سوییس شد. این رقابت در چارچوب جام جهانی اسکی و در ارتفاعات سن موریس برگزار شد. لارا گوت در شرایطی طعم این پیروزی خانگی را چشید که لیندزلی وان، صدرنشین این رشته، مقامی بهتر از بیست و سومی کسب نکرد.

گوت توانست در فاصله یک ماه با مسابقات جهانی اسکی سرعت، طول پیست تازه تاسیس اِنگادینا را در یک دقیقه و چهل و سه ثانیه طی کند و روی سکوی نخست قرار بگیرد.

پس از او آنا فِنینگر اتریشی با سی و دو صدم ثانیه زمان بیشتر، دوم شد تا برای ششمین بار در این فصل روی سکوی دومی رفته باشد و کماکان در دفاع از عنوان قهرمانی جهان خود ناکام بماند.

رتبه سوم این مسابقه هم به ادیت میکلوش مجار رسید که پنجاه و هشت صدم ثانیه دیرتر از برنده مسیر را به پایان برد. این مقام، بزرگترین موفقیت زندگی ورزشی میکلوش به حساب می آید.

اما مهمترین اتفاق روز اشتباه بزرگ لیندزلی وان آمریکایی، صدرنشین این رشته بود. او در حالی که در میان رقبا بهترین عملکرد را داشت، با از دست دادن تعادل، دو ثانیه ارزشمند را از دست داد و در نهایت بیست و سوم شد. البته وان کماکان صدرنشینی جدول اصلی مسابقات را در اختیار دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دوچرخه‌سوار بریتانیایی رکورد سرعت رکاب‌ زدن در یک ساعت را شکست

پرچمدار کاروان ایران اولین «دوپینگی» المپیک پکن؛ ادامه تمرین ستاره ۱۵ساله روس با جود تست مثبت

بهترین‌های فیفا: طارمی تا دو قدمی پوشکاش رفت؛ لواندفسکی بهترین بازیکن سال شد