Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

آخرین مبارزات انتخاباتی احزاب رقیب در یونان

آخرین مبارزات انتخاباتی احزاب رقیب در یونان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

حزب حاکم یونان که از نتیجه نظرسنجی ها چندان خرسند نیست، در آخرین گردهمایی خود قبل از انتخابات پارلمانی با تمام وجود سعی کرد شمار بیشتری از یونانی ها را با آنتونیس ساماراس، نخست وزیر محافظه کار همراه سازد. او که از ژوئن سال ۲۰۱۲ سکان هدایت کشور را در اختیار دارد پس از انتخابات روز یکشنبه به احتمال زیاد ناگزیر ترک قدرت خواهد بود. با این حال، هم حزبی های او امیدوارند نتیجه به نفع آنها باشد.

سخنگوی حزب دموکراسی نوین می گوید: «ما در حزب دموکراسی نوین اطمینان داریم که یونانی ها اجازه نمی دهند که تلاش هایشان توسط طرح های سیریزا بی ثمر شود. طرح هایی که به نابودی یکباره اقتصاد می انجامد. یونانی ها قبلا ثبات در اتحادیه اروپا و منطقه پولی یورو را انتخاب کرده اند و برای همین منظور آنها از خودگذشتگی زیادی نشان داده اند و نمی گذارند به باد برود.»

حزب چپگرای سیریزا، به رهبری الکسیس تسیپراس منتقد سرسخت دولت ساماراس و اتحادیه اروپا در نظرسنجی ها از سایر احزاب پیشی گرفته است. این حزب مخالف الزامات سختگیرانه اتحادیه اروپا است و در صورت پیروزی قاطع در انتخابات خروج یونان از منطقه پولی یورو محتمل به نظر می رسد.

اما به باور اقتصاددان حزب سیریزا «اگر مردم یونان سیریزا را بعنوان رهبران آینده کشورشان انتخاب کنند، اروپا نگران از دست دادن چیزی نیست. برنامه ما ایجاد ثبات اقتصادی و برقراری عدالت در کشور است. پیروزی سیریزا می تواند آغازی برای تغییرات اجتماعی و دموکراتیک در یونان باشد.»

پیشتازی سیریزا در نظرسنجی ها به معنای پیروزی قطعی این حزب در انتخابات نیست. به گفته خبرنگار یورونیوز در آتن «به نظر می رسد حل معمای انتخابات پارلمانی سرنوشت ساز یونان منوط به رای دهندگان بلاتکلیف است. رای آنها که بیش از هر زمان دیگری اهمیت یافته، روز یکشنبه آینده سیاسی یونان را رقم خواهد زد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان؛ آخرین میتینگ انتخاباتی سیریزا

دغدغه های یونانی ها در آستانه انتخابات پارلمانی

مقدونیه یا مقدونیه شمالی؟ خشم یونان از رئيس جمهور جدید اسکوپیه: چرا گفتی مقدونیه؟