یونان؛ آخرین میتینگ انتخاباتی سیریزا

یونان؛ آخرین میتینگ انتخاباتی سیریزا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سه روز پیش از انتخابات پارلمانی زودهنگام یونان، حزب چپگرای سیریزا همچنان در نظرسنجی ها پیشتاز است. پابلو ایگلسیاس، رهبر جنبش اسپانیایی پودموس در

آگهی

سه روز پیش از انتخابات پارلمانی زودهنگام یونان، حزب چپگرای سیریزا همچنان در نظرسنجی ها پیشتاز است.

پابلو ایگلسیاس، رهبر جنبش اسپانیایی پودموس در حرکتی نمادین در آخرین تجمع مبارزات تبلیغاتی سیریزا در آتن در کنار آلکسی سیپراس، رهبر این حزب حضور یافت.

هر دو حزب، مخالف اقدامات ریاضتی و تصمیمات سختگیرانه اتحادیه اروپا هستند.

پابلو ایگلسیاس، رهبر حزب پودموس اسپانیا گفت: «باد تغییر دموکراتیک در اروپا می وزد. تا پیروزی. سیریزا، پودموس، برنده خواهند شد.»

به گفته پابلو ایگلسیاس موفقیت سیریزا نشان می دهد که مردم «نیاز به حاکمیت ملی» دارند.

آلکسی سیپراس، رهبر سیریزا گفت: «روز دوشنبه، تحقیر ملی به پایان می رسد. این پایان دستورات خارجی و حکومت این کشور از طریق ایمیل خواهد بود.»

بنا بر آخرین نظرسنجی ها، حزب سیریزا با ۳۶ درصد آرا پیروز انتخابات روز یکشنبه خواهد بود. در حالی که حزب دموکراسی نوین، یعنی حزب آنتونیس ساماراس نخست وزیر یونان ۳۰ درصد آرا را کسب خواهد کرد.

یکی از هواداران سیریزا می گوید: «من فکر می کنم که ما با سیریزا، عزت مان را پس می گیریم. از «مشکل اروپا» بودن خسته شده ایم. می خواهیم دوباره کشورمان روی پای خودش باشد.»

فرد دیگری که به سیریزا رای خواهد داد می گوید: «پیروزی سیریزا موجب یک حرکت معکوس خواهد شد که بحران انسانی در یونان را متوقف و نرخ بیکاری را کاهش خواهد داد و دوباره رشد اقتصادی خواهیم داشت.»

نیکولتا کریتیکو، خبرنگار یورونیوز گزارش می دهد: «آلکسی سیپراس در سخنرانی خود گفت که حزب او در آستانه یک پیروزی قاطع است. او همچنین خطاب به رای دهندگان مردد، نسبت به اهمیت به دست آوردن اکثریت مطلق تاکید کرد که این تنها راه تشکیل یک دولت قوی بلافاصله پس از انتخابات است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دغدغه های یونانی ها در آستانه انتخابات پارلمانی

انتخابات پارلمانی یونان؛ میتسوتاکیس پیروزی حزبش را «زلزله سیاسی» خواند

انتخابات یونان؛ میتسوتاکیس و سیپراس برای آخرین بار نیروهای خود را بسیج می‌کنند