حال و هوای آتن یک روز قبل از انتخابات

حال و هوای آتن یک روز قبل از انتخابات
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک روز مانده به انتخابات یونان، خیابان های آتن چه حال و هوایی دارد؟ گزارشگر یورونیوز در خیابان های مرکزی این شهر نظر برخی از شهروندان را جویا شده

آگهی

یک روز مانده به انتخابات یونان، خیابان های آتن چه حال و هوایی دارد؟

گزارشگر یورونیوز در خیابان های مرکزی این شهر نظر برخی از شهروندان را جویا شده است.

بی اعتمادی نسبت به سیاستمداران نزد بسیاری از یونانی ها کاملا ملموس است، همانطور که زن آتنی می گوید: «چه وضع آشفته ای! چه هرج و مرجی! هیچیک از نامزدها شایسته رای دادن نیستند. هیچکدام من را قانع نکردند. نمی دانم شاید معجزه ای رخ دهد. اما دیگر به معجزه باور ندارم. تمام سیاستمداران فقط به قدرت فکر می کنند.»

فکر مهاجرت در بین جوانان یونانی امری شایع است، همانطور که یک جوان ۱۸ ساله می گوید: «هیچ نقطه امیدی نیست. جایی برای پیشرفت نیست. فرصت های شغلی کم اند و بیشترشان هم پشت میزنشینی است با حقوق پایین. بیشتر دوستانم در کافه یا رستوران پیشخدمت هستند. آنکه جوان، خلاق و پرتحرک است باید کشور را ترک کند.»

یک دختر جوان هم از دلیل مهاجرت جوانان یونانی چنین می گوید: «تنها به این فکر می کنم که مهاجرت کنم. واقعیت این است که ۲۵۰ هزار جوان یونان را ترک کرده اند نه بر اساس تمایلشان بلکه به دلیل اوضاع نامناسب. »

اما همانطور که آپوستولوس استایکوس، گزارشگر یورونیوز در آتن می گوید «در این آخرین ساعات باقیمانده به بازگشایی حوزه های اخذ رای در یونان مردم در حالی که درباره انتخابات روز یکشنبه با یکدیگر صحبت می کنند، نگرانی های زیادی نسبت به سرنوشت کشورشان دارند اما امیدوارند دولت آینده به ریاضت های اقتصادی پایان دهد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مشعل بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس در المپیای یونان روشن شد

یونان موفق شد سردسته باند بزرگ بین‌المللی قاچاق سوخت با درآمد ۲۱ میلیارد دلاری را دستگیر کند

«دانشگاه‌های خصوصی نمی‌خواهیم»؛ دانشجویان یونان خشمگین از تصمیم پارلمان با پلیس درگیر شدند