طرح دولت بریتانیا؛ پاکت های سیگار بدون نشان تجاری

طرح دولت بریتانیا؛ پاکت های سیگار بدون نشان تجاری
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت بریتانیا روز چهارشنبه اعلام کرد تا قبل از انتخابات پارلمانی ماه مه، طرحی پیشنهاد خواهد کرد تا در صورت تصویب شرکت های دخانیات را وادار به فروش

آگهی

دولت بریتانیا روز چهارشنبه اعلام کرد تا قبل از انتخابات پارلمانی ماه مه، طرحی پیشنهاد خواهد کرد تا در صورت تصویب شرکت های دخانیات را وادار به فروش محصولاتشان در پاکت های ساده و بدون آرم و نشان تجاری کند. همچنین عکس ها و علائم هشدار دهنده در مورد خطرات استعمال دخانیات بر روی پاکت های سیگار چاپ خواهد شد.

این قانون که احتمالا از سال ۲۰۱۶ اجرا خواهد شد، در درجه اول افراد سیگاری جوان را هدف قرار می دهد.

جین الیسون وزیر بهداشت بریتانیا گفت: «دولت مصمم است تا کودکان را از صدمات دخانیات محافظت کند. به همین دلیل اعلام می کنم که تا قبل از پایان دوره این پارلمان به دنبال تصویب قانونی برای بسته بندی های ساده و قاعده مند خواهیم بود.»

این قانون به احتمال زیاد در پارلمان به تصویب خواهد رسید چرا که اکثریت نمایندگان با آن موافقند.

لوچیانا برگر، از جناح مخالف دولت در پارلمان بریتانیا گفت: «خوشحالم که در نهایت دولت، نظر هزاران کارشناس بهداشت را که از مدتها پیش خواستار بسته بندی های ساده هستند دنبال می کند.»

دو سال پیش استرالیا نخستین کشوری بود که قانون پاکت های ساده با تصاویر هشدار دهنده را برای بسته بندی سیگار وضع کرد. قانونی که موجب کاهش مصرف سیگار در این کشور شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش

نخستین حضور عمومی پادشاه بریتانیا بعد از اعلام ابتلا به سرطان

عکس دستکاری شده دیگری از کیت میدلتون؛ همسر ولیعهد با تصویر ملکه بریتانیا چه کرده است؟