Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دو حربه فرانسه در مقابله با افراط گرایی؛ مبارزه با تبعیض و صرف ۷۰۰ میلیون یورو

دو حربه فرانسه در مقابله با افراط گرایی؛ مبارزه با تبعیض و صرف ۷۰۰ میلیون یورو
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سه حملۀ دو هفته پیش در پاریس باعث تشدید تمهیدات امنیتی نه تنها در فرانسه بلکه در دیگر کشورهای اروپایی شده است. در این حملات که به ترتیب به دفتر مجله

آگهی

سه حملۀ دو هفته پیش در پاریس باعث تشدید تمهیدات امنیتی نه تنها در فرانسه بلکه در دیگر کشورهای اروپایی شده است.

در این حملات که به ترتیب به دفتر مجله طنز شارلی ابدو، یک پلیس زن و یک سوپر مارکت در پاریس صورت گرفت ۱۷ شهروند فرانسه جان باختند و هر سه مهاجم و گروگانگیر هم کشته شدند.

این حملات فرانسه را شوکه کرد و در یازدهم ژانویه بیش از ۳.۵ میلیون نفر در تظاهرات همبستگی و در دفاع از آزادی بیان در شهرهای مختلف فرانسه به خیابانها سرازیر شدند.

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه با اشاره به این همبستگی فرانسوی ها و در مواجه با افراط گرایی مذهبی در خاک فرانسه، سخنانی تازه می گوید.

وی می گوید قصد دارد از طریق مبارزه با تبعیض نژادی و اجتماعی در فرانسه و همزمان با آن با افزایش تدابیر امنیتی با صرف بودجه ای دهها میلیون یورویی به جنگ با تروریسم و افراط گرایی مذهبی برود.

مانوئل والس روز چهارشنبه گفت:«فراموش نمی کنم که پیش از حوادث تراژیکی که شاهدش بودیم، مشکل اختلاف و فاصله در مناطق را داشته ایم که فقط هم مختص مناطق شهری نیست. احساس برخی ها به حاشیه رانده شدن بوده است.»

وی همچنین افزود:« بحران هویت و بحران اعتماد نسبت به مقامات دولتی و نخبگان وجود داشته است. این مشکلات هنوز پابرجاست و برغم پاسخ فوق العاده و همبستگی مردم فرانسه (در تظاهرات گستردۀ یکشنبه، ۱۱ ژانویه) به آنها پرداخته نشده است.»

براساس تمهیدات جدید دولت فرانسه، طی سه سال آینده ۲۶۸۰ شغل جدید در بخش های مختلف خصوصا بخش امنیتی ایجاد و ۴۲۵ میلیون یورو صرف تجهیزات جدید می شود.

حدود ۳ هزار نفر هم که گمان می رود نیمی از آنان از عراق و سوریه بازگشته اند تحت نظر و مراقبت قرار می گیرند.

کل هزینه ای که تمهیدات جدید با احتساب دستمزد افرادی که به خدمت گرفته می شوند به دولت فرانسه تحمیل خواهد کرد بالغ بر ۷۰۰ میلیون یورو خواهد بود.

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه می گوید ریشه اقدامات افراطیون اسلامگرای فرانسوی را باید در آپارتاید و تبعیض نژادی، قومی و اجتماعی داخل مرزها جست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مهمترین سوالهای امنیتی درباره حملات تروریستی در پاریس

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند

بسیج پلیس فرانسه برای یافتن افراد مسلحی که دو مامور را کشتند و یک زندانی را فراری دادند