ملی پوش شانزده ساله نروژ در جمع کهکشانی ها

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ملی پوش شانزده ساله نروژ در جمع کهکشانی ها

مارتین اودی گارد، شکار جدید کهکشانی های مادرید روز پنجشنبه معرفی شد.

این بازیکن نروژی که شانزده سال بیشتر ندارد، پیش تر در باشگاه «استرومس گادست» نروژ بازی می کرده و از این پس در تیم «بی» رئال مادرید توپ خواهد زد.

او در مراسم معارفه خود گفت: «فکر می کنم خیلی هیجان انگیز باشد. مثل یک رویاست که حالا رنگ حقیقت بخود گرفته. اینکه بتوان با چنین باشگاهی تمرین کرد واقعا عالیست، یک رویاست. خیلی خوشحالم و دوست دارم تمریناتم را با آنها شروع کنم.»

قدرت دربیل زنی مارتین در کنار استارت های انفجاری او سبب شده تا رسانه ها به او لقب «لیونل مسی» نروژ را بدهند.

او قرار است فعلا در تیم «ب» رئال مادرید که در لیگ دسته دوم «بی» اسپانیا حضور دارد بازی کند اما در صورت تمایل کارلو آنچلوتی، مانعی برای حضور او در تیم بزرگسالان وجود ندارد.

منابع رسمی باشگاه از رقم قرارداد او صحبتی نکرده اند اما رسانه های اسپانیایی این رقم را بین سه تا چهار میلیون یورو و مدت آنرا شش فصل اعلام کرده اند.

او جوانترین ملی پوش نروژی است که در ماه اوت گذشته یعنی زمانی که در آستانه شانزده سالگی قرار داشت، مقابل امارات متحده عربی در یک بازی دوستانه به میدان رفت. وی در اکتبر گذشته نیز در دیدار تیم ملی کشورش برابر بلغارستان بازی کرد و بدین ترتیب جوان ترین بازیکنی شد که در مسابقات مقدماتی جام ملت های اروپا به میدان رفته است.