آتلتیکو مادرید و ژانویه نفس گیر

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
آتلتیکو مادرید و ژانویه نفس گیر

تیم فوتبال آتلتیکو مادرید، قهرمان فصل گذشته لیگ اسپانیا، در دیدار بعدی خود در مرحله یک چارم نهایی مسابقات جام حذفی اسپانیا یا کوپا دل ری، به مصاف بارسلون خواهد رفت. آتلتیکو که در دو بازی رفت و برگشت رئال مادرید، قهرمان سال گذشته جام را از گردونه به در کرد (رفت ۲-۰، برگشت ۲-۲)، حالا خود را برای دو دیدار نفس گیر برابر آبی و اناری پوشان کاتالونیا آماده می کند. به این ترتیب، ژانویه امسال یکی از پرکارترین ماه های یاران دیگو سیمئونه محسوب خواهد شد. دو دیدار رفت و برگشت حذفی در برابر دو غول بلا منازع فوتبال اسپانیا.

دیگو سیمئونه، مربی آتلتیکو مادرید، می گوید: «به مصاف یکی از بهترین بارساهای چند وقت اخیر می رویم. آنها نحوه فشار آوردن به تیم حریف را به شکل قابل ملاحظه ای تغییر داده اند و در شرایط از دست دادن توپ هم بهتر عمل می کنند. به نظر من این برایشان نقطه قوتی حیاتی است.»

دیدار روز چهارشنبه دو تیم در شرایطی برگزار خواهد شد که همین یک هفته پیش، بارسا توانست در چارچوب بازی های لیگ، آتلتیکو را ۳-۱ شکست دهد.

لوییز انریکه، مربی بارسلون، می گوید: «بازی کردن در برابر چنین رقیبی در دو بازی رفت و برگشت خیلی دشوار است. اما خوب است که خودمان را بیازماییم و ببینیم کجا نیاز به کار داریم و کجا می توانیم به رقبا ضربه بزنیم.»

بارسلون به ساق های ستارگان بی شمارش امید بسته، کسانی مثل لیونل مسی، که اتفاقا در اوج آمادگی به سر می برد و در آخرین بازی بارسلون در لیگ، یک تنه سه گل از چهار گل تیمش در برابر دپورتیوو را وارد دروازه کرد.

با برگزاری بازی برگشت بارسا – آتلتیکو (۲۸ ژانویه – ۸ بهمن)، دوتیم ظرف کمتر از یک ماه، سه بار با هم دیدار کرده اند.