Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

چهار نفر به ظن همکاری در حملات تروریستی پاریس بازجویی می شوند

چهار نفر به ظن همکاری در حملات تروریستی پاریس بازجویی می شوند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادگاهی در فرانسه اعلام کرد که ۴ تن از ۱۲ فرد دستگیر شده در جریان حملات تروریستی در پاریس، به عنوان مظنونان به همکاری در این حملات شناخته شده اند

آگهی

دادگاهی در فرانسه اعلام کرد که ۴ تن از ۱۲ فرد دستگیر شده در جریان حملات تروریستی در پاریس، به عنوان مظنونان به همکاری در این حملات شناخته شده اند.

این افراد که رده سنی آنها بین ۲۲ تا ۲۸ سال عنوان شده، بطور رسمی تحت بازجویی قرار می گیرند. آنان متهمند که با امدی کولیبالی، عامل گروگانگیری در یک سوپرمارکت یهودی در شرق پاریس در ارتباط بوده اند.

کولیبالی ضمن کشتار ۴ تن از گروگان ها، خود نیز در درگیری با پلیس کشته شد. وی همچنین ادعا کرده بود که با براداران کواشی نیز که عاملان کشتار ۱۲ تن در هفته نامه شارلی ابدو بودند، در ارتباط بوده است.

روز جمعه گذشته پلیس فرانسه از دستگیری ۱۲ تن به اتهام همکاری احتمالی تدارکاتی با تروریست ها خبر داد. سه تن از دستگیر شدگان که زن بودند همراه با ۵ تن دیگر پس از بازجویی های اولیه آزاد شدند.

در عین حال، ماریو دو بلازیو، شهردار نیویورک نیز در سفری به پاریس ضمن ادای احترام به کشته شدگان، از سوپر مارکت یهودی و نیز دفتر نشریه شارلی ابدو بازدید کرد.

همزمان صدها تن از ساکنان مارتینی از جزایر متعلق به فرانسه نیز با برپایی مراسمی، جسد پلیس زنی را که اهل این منطقه بود و در درگیری های پاریس در محله مونتروژ به دست تروریستها کشته شد را به خاک سپردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکایت از ۳ مقام امنیتی جمهوری اسلامی در فرانسه به اتهام «تهدید به مرگ» ثبت شد

یورشی دیگر از کنشگران محیط زیست؛ پاشیدن رنگ بر بنای تاریخی «استون‌هنج»

آرژانتین از پاکستان و سریلانکا خواست وزیر کشور ایران را بازداشت کنند