Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تظاهرات مخالفان جنبش پگیدا در شهرهای آلمان

تظاهرات مخالفان جنبش پگیدا در شهرهای آلمان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هزاران تن در شهرهای آلمان در مخالفت با جنبش موسوم به «پگیدا» (اروپاییان میهن پرست ضد اسلامی کردن غرب) دوشنبه شب به خیابانها ریختند. راهپیمایی

آگهی

هزاران تن در شهرهای آلمان در مخالفت با جنبش موسوم به «پگیدا» (اروپاییان میهن پرست ضد اسلامی کردن غرب) دوشنبه شب به خیابانها ریختند.

راهپیمایی هواداران «آلمان اهل مدارا» در شهرهای مختلف از جمله برلین، مونیخ، دوسلدورف، نورنبرگ و ورتزبورگ پس از آن برگزار شد که تظاهرات هفتگی جنبش «پگیدا» در شهر درسدن آلمان بدلیل تهدیدهای تروریستی لغو شد.

در همین حال آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز دوشنبه ضمن دفاع از حق برخوردای از برگزاری تظاهرات، خواستار حمایت مقام های امنیتی فدرال شد.

وی گفت: «بعنوان صدراعظم آلمان و صرف نظر از اینکه با محتوای تجمعات موافق باشم یا نه، در هر نقطه ای از آلمان مردم باید بتوانند در خیابانها تظاهرات برپا کنند چون این، حق اولیه آنهاست.»

رهبران جنبش پگیدا در درسدن اعلام کرده اند که خواهان برپایی تجمع دیگری هستند.

لوتز باخمن، از سازمان دهندگان این جنبش گفت: «امیدوارم به روال معمول، دوشنبه بعد، تجمع دیگری در مونیخ داشته باشیم. ما ترجیح می دهیم آنهایی که بعنوان نماینده ما انتخاب شده اند به وظایفشان عمل کنند.»

وی افزود:« همه ما ۲۵ هزار نفری که در خیابانهای درسدن تجمع می کنیم، می توانستیم دوشنبه شبها به خانه هایمان برگردیم و در کنار خانواده شب خوشی را سر کنیم.»

به رغم آنکه پلیس راهپیمایی جنبش پگیدا را لغو کرده است، شماری از هواداران این جنبش دوشنبه شب در برلین تجمع کردند.

به دنبال انتقادهای رسانه های آلمان از جنبش «اروپاییان میهن پرست ضد اسلامی کردن غرب» هواداران این جنبش هرگونه اتهامات نژادپرستی و اسلام ستیزی را که علیه آنها مطرح شده، رد می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اولین تظاهرات 'پگیدا' در کوپنهاگ و شهرهای دیگر دانمارک

آلمان مذاکرات محرمانه برای اخراج مجرمان افغان به کشورهای ثالث را آغاز کرد

تبعات قتل پلیس آلمان با چاقو بدست یک افغان؛ برلین مهاجرانی را که تهدید امنیتی باشند اخراج می‌کند