عملیات گسترده ارتش اوکراین در محدوده فرودگاه دونتسک

عملیات گسترده ارتش اوکراین در محدوده فرودگاه دونتسک
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیروهای ارتش اوکراین «عملیات گسترده ای» را برای بازپس گیری کامل فرودگاه دونتسک در شرق این کشور آغاز کرده اند. کی یف می گوید جدایی طلبان را تا مواضع

آگهی

نیروهای ارتش اوکراین «عملیات گسترده ای» را برای بازپس گیری کامل فرودگاه دونتسک در شرق این کشور آغاز کرده اند. کی یف می گوید جدایی طلبان را تا مواضع قبلی آنها، مندرج در توافقنامه مینسک، عقب رانده است.

آندری لیسنکو، سخنگوی ارتش اوکراین در این باره گفت: «موفق شدیم منطقه فرودگاه را تقریبا بطور کامل پاکسازی کنیم. کنترل بر این منطقه طبق توافق مینسک به ارتش اوکراین واگذار شده و لذا عملیات ما نقض این پروتکل نیست.»

علیرغم شنیده شدن صدای انفجار از نقاط مختلف شهر، او روز یکشنبه تاکید کرد که کی یف در این مقطع قصد ورود به شهر دونتسک را ندارد و به مفاد پروتکل مینسک پایبند است.

آندری لیسنکو، سخنگوی ارتش اوکراین در این باره به سرجیو کانتونه، خبرنگار یورونیوز گفت: «آمادگی داریم حمله را متوقف کنیم بشرطی که تروریست ها نخواهند به ما حمله کنند. آماده ایم تحت شرایطی خاص سلاح های سنگین خود را تا پانزده کیلومترعقب بیاوریم، همانگونه که در پروتکل مینسک قید شده است.»

رسانه های وابسته به ارتش اوکراین با نشان دادن تصاویری دال بر شلیک راکت از مرکز شهر دونتسک به سوی فرودگاه، عملیات مزبور را واکنشی به این اقدام جدایی طلبان توصیف کرده اند.

درهمین حال جدایی طلبان نیز با اشاره به پروتکل مینسک و واگذاری کنترل دونتسک به آنها، معتقدند فرودگاه مخروبه شهر نیز قاعدتا در محدوده شهر و جزئی از آن است و لذا تلاش آنها برای تصرف این منطقه استراتژیک در تضاد با توافقات قبلی نبوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

راهپیمایی در کی یف به احترام قربانیان حمله به اتوبوس

ده‌ها کشته و زخمی در حمله موشکی به چرنیهیف؛اوکراین:روسیه برای پاکسازی سنگرها گاز اشک‌آور بکار می‌برد

حملات شدید روسیه به تاسیسات انرژی اوکراین؛ مسکو: پاسخی به اقدامات خرابکارانه کی‌یف بود