درگیریها در شرق اوکراین همچنان قربانی می گیرد

درگیریها در شرق اوکراین همچنان قربانی می گیرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اوضاع در شرق اوکراین آشفته تر از همیشه است. یازده تن از جدایی طلبان هوادار روسیه در درگیریهای شبانه روز گذشته جان باخته اند و این در حالی است که هنوز

آگهی

اوضاع در شرق اوکراین آشفته تر از همیشه است. یازده تن از جدایی طلبان هوادار روسیه در درگیریهای شبانه روز گذشته جان باخته اند و این در حالی است که هنوز تاریخ جدیدی برای از سرگیری مذاکرات صلح در نظر گرفته نشده است.

فرودگاه دونتسک، مهمترین شهر شرقی اوکراین، حالا تبدیل به ویرانه ای شده که هیچ کدام از اهالی شهر پیش از آغاز درگیریها تصورش را هم نمی توانستند بکنند. اهالی شهر دونتسک ماههاست نیازمند مایحتاج اولیه زندگی هستند و جنگ تقریبا بسیاری را وادار به مهاجرت به غرب اوکراین یا روسیه کرده است. معدود شهروندانی هم که در ویرانه های دونتسک مانده اند مضطرب و نگران هستند.

الکساندر یکی از آنها است و می گوید: “لحظه ای آرامش نداریم، آتشباران لحظه ای قطع نمی شوند، دیگر قدرت تشخیصمان را ازدست داده ایم. دیگر نمی دانیم تیراندازی از سوی چه گروهی آغاز می شود. نمی دانیم کی قرار است سقف خانه هایمان بر سرمان فرو بریزند. آیا باید منتظر بمباران باشیم یا نه؟”

لئا دیگر شهروند دونتسک هم می گوید: “نگرانی زیادی داریم وقتی هواپیماها بر فراز آسمان هستند، مرتبا نگرانیم تا شاید بمبی بر سرمان بریزد یانه؟ وحشتناک است. امیدوارم همه چیز بزودی پایان بگیرد.”

پیشتر قرار بود کشور قزاقستان میزبان مذاکرات صلحی باشد که در آن رهبران آلمان و فرانسه، اوکراین و روسیه شرکت داشته باشند اما مقامات قزاق هنوز تاریخ دقیقی از این مذاکرات اعلام نکرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ده‌ها کشته و زخمی در حمله موشکی به چرنیهیف؛اوکراین:روسیه برای پاکسازی سنگرها گاز اشک‌آور بکار می‌برد

حملات شدید روسیه به تاسیسات انرژی اوکراین؛ مسکو: پاسخی به اقدامات خرابکارانه کی‌یف بود

گروهی از نیروهای روس هوادار اوکراین به مناطق مرزی در روسیه حمله کردند