پارلمان اوکراین ارتش را ملزم به فراخواندن نیروهای ذخیره کرد

پارلمان اوکراین ارتش را ملزم به فراخواندن نیروهای ذخیره کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پارلمان اوکراین، با تصویب قانونی ارتش را ملزم به فراخواندن نیروهای ذخیره کرد. این تصمیم به منظور مقابله با تحرکات اخیر جدایی طلبان هوادار روسیه در

از سرگیری حملات تمام عیار دشمن و پیشروی یگان های نظامی شورشیان و نیروهای روسیه در شرق اوکراین به یک جنگ تمام عیار قاره ای منتهی خواهد شد.

پارلمان اوکراین، با تصویب قانونی ارتش را ملزم به فراخواندن نیروهای ذخیره کرد.

این تصمیم به منظور مقابله با تحرکات اخیر جدایی طلبان هوادار روسیه در شرق کشور صورت گرفته است.

الکساندر تورچینوف، دبیر شورای دفاع و امنیت ملی اوکراین ضمن هشدار نسبت به عواقب تحرکات نیروهای روسیه در شرق اکراین گفت: «از سرگیری حملات تمام عیار دشمن و پیشروی یگان های نظامی شورشیان و نیروهای روسیه در منطقه به یک جنگ تمام عیار قاره ای منتهی خواهد شد.»

به موجب مصوبه پارلمان، ارتش باید طی شش ماه آینده در سه مرحله اقدام به فراخواندن نیروهای ذخیره کند. در اولین مرحله، پنجاه هزار نیروی ذخیره تا پنج روز آینده فراخوانده می شوند.

از سوی دیگر جدایی طلبان تحت حمایت روسیه روز پنجشنبه ادعا کرده اند که کنترل باقی مانده فرودگاه دونتسک را در اختیار گرفته اند.

برغم امضای توافقنامه دوجانبه صلح در سپتامبر گذشته در مینسک، به نظر می رسد اوج گیری تنشهای میان جدایی طلبان و ارتش اوکراین به چند هفته آرامش نسبی در مناطق شرقی کشور پایان داده و امیدها برای صلحی پایدار در این منطقه را با تردیدهای جدی روبرو کرده است.
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ روسیه با اوکراین؛ آتش سنگین توپخانه و بمباران مداوم طرفین را از پیشروی باز داشته است

سرباز اوکراینی برای روشن کردن تانک غنیمتی روس با خدمات پشتیبانی روسیه تماس گرفت

تغییر زمان‌بندی تکمیل کارخانه پهپاد ترکیه‌ در اوکراین؛ کی‌یف به زودی به بیرقدار پیشرفته مجهز می‌شود