Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پاپ فرانچسکو مقام ها و مردم سریلانکا را به جبران جنگ داخلی فراخواند

پاپ فرانچسکو مقام ها و مردم سریلانکا را به جبران جنگ داخلی فراخواند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیک های جهان در ادامه سفر خود به سریلانکا روز چهارشنبه از شمال غرب این کشور که صحنه جنگ های داخلی بوده دیدار کرد. پاپ ضمن

آگهی

پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیک های جهان در ادامه سفر خود به سریلانکا روز چهارشنبه از شمال غرب این کشور که صحنه جنگ های داخلی بوده دیدار کرد.

پاپ ضمن تاکید بر احترام به آزادی افکار از رهبران این کشور زخم خورده از جنگ های قومی و مذهبی خواست تا شیوه درستی در پیش بگیرند.

همزمان رهبر کاتولیک های جهان در کلیسای «بانوی ما» حضور یافت؛ مکان نمادینی که پیشتر در خط مقدم جنگ بود و حالا به خط مقدم صلح و آرامش تبدیل شده است. پاپ ضمن موعظه هزاران مسیحی حاضر در صحن این کلیسا آنها را به وحدت و بخشش فراخواند.

یکی از حاضران در این کلیسا گفت: «صادقانه بگویم. کسانی هستند که دوست دارند با مردم باشند. اما برخی از حاکمان دوست ندارند با مردم باشند. آدم هایی هسند که خیلی متواضعند و به طبقه و باور مردم توجهی ندارند. پاپ یکی از آنهاست.»

پاپ فرانچسکو همچنین جوزف واز مبلغی مسیحی را که در قرن ۱۷ میلادی در سریلانکا می زیسته به مقام قدیسی رساند. قدیس جوزف واز که زندگی خود را وقف فقرا و جاری ساختن صلح و آشتی کرده بود، نخستین سریلانکایی است که به این مقام رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دلایل محبوبیت پاپ فرانچسکو درمقایسه با دیگر پاپ ها

بزم جنجالی روس‌های مقیم سریلانکا به سفارت کشید و برگزارکننده آن از ترس جان متواری شد

موش سرگردان هواپیمای خطوط هوایی سریلانکا را سه روز زمین‌گیر کرد