Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

همبستگی مردم و دولت آمریکا با فرانسه در مبارزه با تروریسم

همبستگی مردم و دولت آمریکا با فرانسه در مبارزه با تروریسم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حمله تروریستی روز چهارشنبه هفتم ژانویه به دفتر مجله شارلی ابدو در پاریس که منجر به کشته شدن ده تن از روزنامه نگاران و کارتونیست های این مجله و دو تن

آگهی

حمله تروریستی روز چهارشنبه هفتم ژانویه به دفتر مجله شارلی ابدو در پاریس که منجر به کشته شدن ده تن از روزنامه نگاران و کارتونیست های این مجله و دو تن از ماموران پلیس شد، و نیز دو اقدام تروریستی دیگر در پاریس در روزهای پنجشنبه و جمعه، واکنش مردم و مقامات دولت آمریکا در اعلام همبستگی با فرانسه را برانگیخت. همچنین دولت آمریکا از شهروندانش خواست تا در سفرهای خود مراقب تهدیدات تروریستی باشند.

سدریک لایتون افسر اطلاعاتی سابق آمریکا می گوید: “این باور وجود دارد که حمله به یک نفر، در حقیقت حمله به همه است. به عنوان نمونه در مورد حمله های تروریستی در فرانسه، هم بریتانیا و هم ایالات متحده آمریکا بر این نظرند که امکان کپی کردن چنین حمله هایی در این کشورها نیز وجود دارد.”

شهروندان واشینگتن در واکنش به حمله های تروریستی در فرانسه، روز جمعه در برابر سفارت این کشور حاضر شدند و با نهادن شاخه گل یاد قربانیان این حمله ها را گرامی داشتند. جان کری وزیر امور خارجه آمریکا نیز در دفتر یادبود قربانیان در این سفارت نوشت: در کابوسی که مردم فرانسه طی روزهای اخیر از سر گذرانده اند، قلب های ما با آنها است.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا نیز جمعه شب و پس از موفقیت پلیس فرانسه در رویارویی با عاملان حمله های تروریستی گفت: “ما امیدواریم که تهدید فوری از سر گذشته باشد که این مدیون شجاعت و خصلت حرفه ای نیروهای این کشور در صحنه عمل است. دولت فرانسه به رویارویی با تهدیدات تروریستی ادامه می دهد و هوشیار باقی خواهد ماند. زیرا وضعیت می تواند به سرعت تغییر کند.”

در مجلس نمایندگان آمریکا نیز ، به دعوت سخنگوی این مجلس و به نشانه ادای احترام به یاد قربانیان حملات تروریستی در فرانسه، یک دقیقه سکوت برگزار شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اوباما: آمریکا در کنار مردم فرانسه می ماند

در گرماگرم افزایش تنش‌ها در خاورمیانه، فرانسه امنیت شب تحویل سال نوی المپیکی را تشدید می‌کند

جزئیات حمله پاریس؛ تحقیقات آلمان و فرانسه در مورد چاقوکشی آرمان رجب‌پور و قصور روانپزشکی