Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تظاهرات ۱۸ هزار نفری «اروپاییان ضد اسلامی کردن غرب» در درسدن آلمان

تظاهرات ۱۸ هزار نفری «اروپاییان ضد اسلامی کردن غرب» در درسدن آلمان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برغم مخالفت شهروندان آلمان و آنگلا مرکل با جنبش بیگانه هراسی و مهاجرستیزی در این کشور، خیابانهای درسدن دوشنبه شب بار دیگر صحنه تظاهرات هزاران نفر از

آگهی

برغم مخالفت شهروندان آلمان و آنگلا مرکل با جنبش بیگانه هراسی و مهاجرستیزی در این کشور، خیابانهای درسدن دوشنبه شب بار دیگر صحنه تظاهرات هزاران نفر از هواداران پگیدا (PEGIDA) بود، جنبشی که اسلام را تهدیدی برای اروپا و غرب می داند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان هواداران جنبش پگیدا را که مخفف «اروپاییان میهن پرست ضد اسلامی کردن غرب» است به تعصب و حتی نفرت ورزی متهم می کند.

حدود ۱۸ هزار نفر از هواداران جنبش پگیدا که دوشنبه شب به خیابانهای شهر درسدن آلمان سرازیر شدند می گویند هدفشان نه مهاجرستیزی بلکه پاسداری از فرهنگ غربی-مسیحی خود در برابر رشد اسلام و اسلامگرایی در غرب است.

هواداران جنبش پگیدا همچنین با مسالمت آمیز خواندن تظاهراتشان رسانه ها را به نقض اصل بیطرفی در پوشش عقاید و آرای خود متهم می کنند.

همزمان، تظاهراتی نیز در مخالفت با این جنبش برگزار شد و مسئولان در همراهی با مخالفان جنبش پگیدا چراغهای دروازۀ براندنبورگ برلین، کلیسای جامع شهر کلن و چند ساختمان مهم دیگر را خاموش کردند.

مخالفان جنبش پگیدا که هواداران آن را به افراط گرایی متهم می کنند در برلین بسیار پرشمارتر ازهواداران این جنبش ظاهر شدند.

خبرنگار یورونیوز که در برلین حضور داشت تعداد مخالفان جنبش پگیدا را ۱۰ به یک نفر برآورد کرد و دوشنبه آتی را روزی خواند که کشاکش و رویارویی این دو گروه در آن روشن تر خواهد شد.

بر اساس نظرسنجی از یک هزار نفر توسط مجله «اشترن» از هر هشت شهروند آلمان یک نفر مایل به پیوستن به تظاهرات پگیداست.

آلمان بیش از هر کشور دیگر اتحادیه اروپا پناهجو می پذیرد که اغلب آنها این روزها از کشور جنگزدۀ سوریه وارد این کشور می شوند. تنها در سال ۲۰۱۴ میلادی حدود ۲۰۰ هزار پناهجو وارد آلمان شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا پگیدا به دنبال مخاصمه میان مسلمانان و مسیحیان است؟

چرا کشاورزان آلمانی دست به اعتراضات گسترده زده‌اند؟

در بنگلادش چه خبر است؟ دولت معترضان به سهمیه‌ای‌ها را «رضاکار» خطاب کرد